Tornádo šlapalo, Gastonům utekla druhá třetina

03.02.2019

Hájek i Benka zpět v akci 1+1 oba (GAS) / Svoboda 2 góly, Hemr 1+2 (oba TOR)

Rychlé utkání, šlo o hodně. Šance urvat možná lehčího soupeře do osmifinále. Zápas byl proto i emočně napjatý a i gólově bohatý.

Z úvodu zápasu měli více ze hry hráči Gastonů a první stříleli na brankaře Cassiuse. Navíc po zákroku Kohla na Benku byla nabídnuta přesilová hra, kterou ale nevyžili Gastoni a ani nějaký velký zámek neukázali. Tornádo se probudilo po ubráněném oslabení a začalo kousat. Svoboda byl aktivní a aktivita mu přinesla první branku zápasu, zakončil důrazně celou akci po ose Kohl Rodinger. Tornádo otevřelo skóre. Další faul opět Kohl na trestné lavici další šance, tentokrát byla přesilová hra mnohem lepší ale i tak Gastoni nevyužili. Už při rovnovážném počtu hráčů na ledě se prosadil z brejku Hemr, dokázal se trnout obraně a zakončil přesně. Tornádo vedlo 2:0. Hned po buly se slavilo znovu na již 3:0 zakončil rychlou akci překvapených Gastonů Peca. V závěru třetiny byl ještě vyloučen hráč Tornáda Svoboda za hrubost a pro Gastony konečně tato třetí přesilovka byla využitá a sníženo na 1:3 Zakončoval kapitán Hájek.

Ve třetí třetině byla hra jasně v režii Tornáda, ti tlačili a zamykali někdy zmatenější Gastony než obvykle. Lepší pohyb Tornádu nesl ovoce v této třetině hned třikrát. První branka padla při hře čtyř proti čtyřem. Martin Bartoš hrál dobré utkání a výkon podtrhl pěknou brankou. Následovala další přesilovka pro Gastony, opět nevyužitá, nutno podotknout že zápas se přiostřoval a rozhodčí Lassig měl hodně práce. Další gól dal po pěkném drzém průniku Svoboda, dokázal se dostat až za kruhy za obranu a krásně zvedl a překonal svého jmenovce, tedy Svobodu v brance Gastonů. Leoš Svoboda při oslavě poslal polibek k nebi, zřejmě branku někomu věnoval. Stav byl tedy 5:1 a s Gastony to nevypadalo vůbec dobře. Prostě se nedařilo a slabší výkon potvrdil ještě Langer, který dal další branku a zvýšil na 6:1 po dvou třetinách

Ve třetí třetině se více než hokejové podívané diváci mohli těšit z nervózních situací. Hráči si neodpustili nic a proto vznikalo spousty různých potyček.
Ale zadařilo se Gastonům přeci jen i střelecky, opět se podařilo vrátit do hry a tahoun posledních zápasů Kryštof Šimek se prosadil a snižoval už na rozdíl "jen čtyř branek". Zápas dále plynul spíše kouskovaně. Dokonce jeden hráč dostal 10ti minutový trest za nesportovní chování, jednalo se o Gastona Jakuba Novotného.

Přesto s blížícím se koncem utkání se podařilo Benkovi ještě jednou snížit a možná trochu dát naději, že by se přeci jen ještě něco mohlo stát s výsledkem. Ale času bylo málo, hráči promarnili šanci dlouhými dohady a půtkami a tak konec zápasu běžel na hrubý čas. V něm se ještě zadařilo Tornádu, Langer přidal svůj druhý gól v zápase!