Strhující obrat Gastonů přinesl 3 body

21.01.2019

Šimek 2 góly a vítězný těsně před sirénou (GAS) / Vojtěch Kulda 1+2 (INT)

Zápas kde byl favoritem Intelsol přinesl krásný souboj a pěkný svižný hokej. Nakonec ve strhujícím infarktovém finiši otočili hráči Gastonu!

V první třetině byla aktivita na obou stranách podobná. Do sestavy Gastonů se vrátilo úderné duo Benka a Hájek, ale především byl hned od úvodu vidět Kryštof Šimek. Na druhé straně se samozřejmě sešla také silná sestava, ale z několika pokusů a nebezpečných se žádný ze střelců Ilusionistů neprosadil. 17 zákroků Petra Svobody v brance Gaston Seals je potvrdilo, že Ilusionistům se prostě střelecky tolik nedaří. Za poslední tři zápasy dali jen pět branek. I v první třetině tohoto zápasu vyšli naprázdno. Naopak Gastoni otevřeli skóre jako první Kryštof Šimek dostal kotouč až za Provazníka.

Ve druhé třetině se zvyšoval tlak Ilusionistů, kteří opravdu zasypávali Svobodu v brance mnoha pokusy. Ten však byl v úvodu třetiny nepřekonatelný a vyčapal jak Barneta tak Sawického pokus. Druhou branku zápasu dali opět Gastoni šli do vedení 2:0 a prosadil se Benka, který se vrátil v dobré formě do zápasů PHM Cupu. Ve druhé třetině se začalo i více vylučovat a oba týmy měly výhody ve kterých se mohly ukázat přesilovkové speciální týmy. První branku Intelsolu dal ale ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě Matoušek, zakončil pěknou kombinaci a z pohledu Ilusionistů konečně odčarovali kouzlo Petra Svobody v brance Gastonů. Intelsol měl více ze hry a Gastoni si museli pomoci faulem, po kterém byl vyloučen Čada a právě při jeho pobytu na trestné lavici se srovnal stav zápasu. Přesilovkovou, možná i nacvičenou kombinaci zakončil Peterka. Bylo tedy srovnáno a po druhé třetině stav 2:2.

Třetí třetina již byla naprosto opatrnější z obou stran, přesto oba brankaři museli řešit mnoho nájezdů a kvalitních střel. Provazník se rozchytal a byl jako skála. Intelsol již trochu polevil v aktivitě, ale přesto se prosadil střelecky a poprvé v zápase šli do vedení Vojtěch Kulda překonal Svobodu a najednou běžel čas Gastonům nesmírně rychle. Chýlil se zápas ke konci a Svoboda se dokázal utrhnout od obránců a rozvlnil síť a vyrovnal v hodině dvanácté na 3:3. Do konce již opravdu mnoho nezbývalo a navíc na trestné lavici byl hráčů Gastonu za zdržování hry. Intelsol se nedokázal usadit v útočném pásmu ba co dokonce poslední dvě a půl vteřiny před koncem zápasu dovolili nechat vhazování ve vlastním obraném pásmu. Gastoni zacítili ještě šanci na obrat. Odvolali brankaře a nastoupili na klíčové buly zápasu. 2,5 vteřiny do konce utkání. Rozhodčí Kovařík vhodil kotouč ten se dostal na hůl Kryštofa Šimka, ten natáhl střelou švihem přímo do růžku branky a Gastoni tak téměř se sirénou otáčí zápas. Infarktové drama na Škoda Icerink!