Intelsol vstupuje do skupin výhrou nad obávaným Tornádem

25.11.2018

Matoušek "pouze" gól (TOR) / Veverka 4+3, Poloch 2+2 (oba INT)

Očekávaný zápas mezí vítězem divize B a druhým týmem divize A v nedělním kole vyzněl především díky skvělému vstupu do zápasu pro Ilusionisty

Intelsol se dle kuloárních informací dobře připravoval na utkání a sledoval i video z předchozích zápasů Tornáda. Proto možná začátek zápasu Tornádo se nemohlo dostat do svého klasického tlaku. Naopak skvělý Veverka hned ukázal, že je při chuti a dal dva góly v rozmezí pěti minut a poslal svůj tým do vedení. Intelsol v první třetině nevyužil sice dvě přesilové hry hry i tak ale vedl 2:0 a přestřílel Tornádo 19 ku 11

Ve druhé třetině se zvedli hráči Tornáda, začali hrát přimočaře a kdo jiný než Matoušek se opět prosadil snížil po dorážce a překonal jinak pevného Strýčka. Ale Ilusionisté vykouzlili další gól a opět odskočili Sawicky se prosadil po Holakovského zatažení do třetiny. Intelsol nabudila i další přesilová hra, ale gól v ní nepadl na 4:1 ale upravoval kapitán Poloch který v pádu před brankou dokázal dostat kotouč za záda Koukolíčkova. Tornádo nic nevzdávalo zvýšilo obrátky a neslo to ovoce, Hemr prostřelil Strýčka a snížil jen na rozdíl dvou branek. V této fázi měli Tornádo více ze hry a byli na koni, navíc skvěle vychytal Koukolíček jasný gól a vypadalo to na možnost zlomového momentu, jenže Veverka získal po chybě kotouč a pelášil na Koukolíčka a opět poslal svůj tým do bezpečného vedení. Dlouhý sice snížil pro krásné kombinace napříč útočným pásmem, ale i tak stav byl po dvou třetinách 5:3 pro Intelsol

Ilusionisté hned po buly v první třetině se dostali za záda obrany a prosadil se opět Veverka. Když Matyáš Poloch do otevřené klece zvyšoval na 7:3 bylo už cítit, že intelsol si zápas nenechají vzít. Ale došlo na korekci Bartoš dal branku a začalo to opět vřít. O tři branky a Tornádo tlačilo. Pět minut do konce rozhodčí poslal Ilusionisty do tří hráčů, ale paradoxně dostali gol. Byl to Kulda, který ujel a zakončil mezi betony. Pokračující přesilovku sice ještě využilo Tornádo Lička tečoval před branku střelu Kohla, ale to už bylo ze strany Tornáda poslední pokus. Závěr patřil Intelsolu a Litomiský 28 vteřin do konce rozhodl, že konečný stav byl 9:5 pro Intelsol.