Ústav zastavil sérii proher, Banditos ji prodloužili

09.01.2019

Rus, Novák, Šíp po dvou gólech (PRO) / Šulista 1+1 (BDT)

Svižný zápas, který ale podtrhl slabinu střelců Banditů. Ti nevyzráli na skvělého Berounského tolikrát aby zápas zvládli vyhrát. Ústav tak po dvou prohrách zastavil nelichotivě vyhlížející sérii.

V první třetině se hrál pěkný hokej. Více šanci si vypracovávali hráči Projekťáku. Banditos ale měli slušnou sestavu. V soupisce byl Šulista, Šímek velmi kreativní a bojovný hráč, ale vrátil se do ligového zápasu i Jáchym Suchánek, který absentoval z důvodu zlomené klíční kosti od začátku sezony. Ale Banditům se nedřilo příliš najít cestu ke slušnému přechodu pásma. To však šlo lépe Ústavu. Šíp dal první branku typicky ranou z kruhu a otevřel skóre. Další branku doslova doklepal Rus za záda Němečka, kdy mu dali obránci příliš času na brankovišti. Ústav vedl 2:0. Do konce třetiny ale Střelka mířil dobře a překonal Berounského, bylo sníženo.

Druhá formace Ústavu ve složení Hužvárová, Rus a Čermák byla kreativní v začátku druhé části. A když Hrabánek našel volného Ruse padl další gól do klece Banditů. Banditos, ale ve druhé třetině začali zamykat a pálit jednu střelu za druhou. Ale Berounský předváděl dobré zákroky a téměř eliminoval všechny pokusy. Nevyzrál na akci Druby se Šulistou, kdy poslední jmenovaný dostal kotouč až do sítě. Bylo sníženo a Bandité byli opět ve hře. Ale pak se začala prosozvat první lajna Ústavu. Nejprve Novák využil přesilovou hru. Na trestné byl "Ostrý Bandita" Vlček. Následovala individuální akce a průjezd skrz obranu od Šípa. Závěr třetiny patřil Halotovi, který zakončoval jedno dotekovou souhru celého útoku. Před třetí třetinou tak Scoreboard na Škoda Icerink ukazoval stav 6:2

Závěr utkání již nebyl v tak velkém tempu a Bandité i tak trochu složili zbraně. Vyslali jen pět nebezpečných pokusů směrem na Projekťáckou jedničku Berounského. Gól však slavili jen jednou a to Ondřej Malina. Do konce zápasu ještě padli dvě branky, Novák v oranžovém dresu Projekťáku se ukázal pěknou střelou pod víko a Hrabánek zakončil představení v zápase také gólem.