Běrkut měl těžký zápas se srdnatými Projekťáky

24.01.2019

Berounský chytal jako o život 54 zákroků (PRO) / Dunchanka 2 góly Sidorov 1+2 (oba BER)

Zápas kde byl jasným favoritem Běrkut nakonec nebyl tak jednoznačný. Do třetí třetiny se šlo za stavu 3:2 pro favorita. Ústav, který ale naskočil jen v sedmi hráčích nedokázal odolat tlaku silného soupeře

Hned od úvodu bylo jasné, že dobře sehraní převážně rusky hovořící hráči mají navrch. Snažili se dobře rozebírat obranu a přesně střílet, ale Berounský chytal parádně. Projekťák bránil velmi dobře a poctivě, sice hrál destruktivní hokej, ale dlouho to na soupeře platilo. První radost Běrkutu z gólů překazilo rozpažení rozhodčího Výborného, který nemohl uznat branku, protože byla dosaženo po hře vysokou holí a tak byl stav 0:0 a na hráčích Běrkutu byla lehká nervozita, proti slabšímu soupeři se prostě nedokázali dlouho prosadit. Ojedinělou akci Ústavu zakončil naopak a k údivu všech úvodním gólem zápasu Urban. Obránci Běrkutu příliš laxně odcouvali a nechali střelce zamířit přesně. Možná trochu zmrzlého Belova střela překvapila. Branka padla v početní výhodě. Chýlilo se ke konci třetiny, už to vypadalo, že stav se nezmění, když rychlá akce po ose hvězd Běrkutu Roganov - Sidorov - Dunchanka skončila za zády Berounského. 24 vteřin před sirénou bylo srovnáno.

Ve druhé třetině pokračoval obrovský tlak Běrkutu. Ti se tlačili dopředu a zavářeli, točili Projekťáky v pásmu ale ti dobře blokovali a někdy hasili i na brankové čáře. Drželi dlouho vyrovnaný stav. Ale přeci jen byla jen otázka času kdy Běrktu hráz prolomí. Stalo se v polovině třetiny šel Běrkut poprvé do vedení. Sidorov se trefil po deváté v sezoně. Ale i Ústav se začínal osmělovat a vytvářeli si nějaké šance, z rychlých brejků a přechodů se dařilo vystřelit a dotírat na odražené puky. Ale i Belov se pomalu zahříval. Beztak ho dokázal prostřelit druhý střelec Šíp, ten zaznamenal svůj 19tý gól v sezoně. Bylo opět srovnáno. Ihned však po této brance po prohraném vhazování se rozjel po levém křídle Sidorov a přesně podél brankoviště poslal přesně na hůl Dunchanky a ten z těžkého úhlu ale do volné branky trefil a vrátil Běrkutu vedení. Přesto se Běrkut nedostal do herní pohody a bylo cítit že jsou nervózní z výsledku. Do konce třetiny se jim gól nepodařilo dát a tak byl stav 3:2 po dvou částech zápasu

Závěrečná třetina byla již kdo s koho. Buď se Ústav úplně zlomí nebo ne. Ale nestalo se Ústav držel stále pečlivě nadějný stav, dokonce několikrát zahrozil, ale přeci jen docházely síly a Běrkuti toho využili. Oslabenému soupeři dali dva góly a rozhodli o výhře.
Velmi sympatický výkon Ústavu a potvrzení že se dá hrát s každým je určitě dobrá vzpruha před Play Off. Pro Běrkut naopak zdvižený ukazováček, že i slabý soupeř může překvapit a je nutné se koncentrovat a hrát naplno.