Těsné, pravé utkání Vlků a rivalů z Běrkutu končí remízou

17.12.2018

Kucarov 52 zákroků, Hrubant 2 góly (oba WLA) / Zverev 2+2 (BER)

Dramatický, napínavý zápas se odehrál speciálně a výjimečně na červené hale. Nakonec spravedlivá remíza obou skvělých týmů.

V první třetině za to vzali především hráči Běrkutu a hned od začátku se otáčel Kucarov v brance. Brzy po začátku zápasu byl vyloučen Robert Reiss a Běrkut mohl zamknout Vlky. Dostali se tak do tempa a Kucarov měl několik super zákroků. Navíc byl vyloučen ještě Tomáš Pavlis, ale nakonec přesilovku 5:3 Vlci ubránili a hodně si oddechli. Podobnou šanci na gól v početní výhodě nevyužili ani Wolves, kteří sice na Belova poslali dva slibné pokusy, ale branka to nebyla. Již ve vyrovnaném počtu hráčů se prosazují poprvé v černém odění hráči Běrkutu. Krásná kombinace na jeden dotek a Zverev zakončil. Wolves tak šli do druhé třetiny s mankem jedné branky. Na střely však bylo manko ještě větší, poměr 20 ku 5.

Ve druhé části přišla další nabídka přesilovku Wolves ale nebyla opět zužitkována, protože byla bez jediné střely. Po přesilovce se rozjel Sidorovo a měl první dobrou šanci v druhé části, kdy se z počátku pouze poctivě bránilo. Ale Kucarov střelce Běrkutu vychytal. Hned z protiútoku už ale na červené hale jásali hráči Vlků. Knap záhadným způsobem dostal kotouč za záda Belova, puk se doslova došoural za brankovou čáru. Bylo srovnáno. Ale pozor, rychlá odpověď opět Zverev z přečíslení posílá Běrkut do vedení. Rychlý sled branek pokračoval, Hrubant si získal kotouč při napadání a střelou z levého kruhu poslal kotouč do růžku a opět srovnal na 2:2. Hra byla velmi dramatická a oba brankaři měli super zákroky, především Kucarov. No ale nemohl čelit zvláštní střele, která byla dvakrát tečována a našla si cestu za jeho záda. Roganov byl poslední kdo se dotkl kotouče a Běrkut opět vedl. Před koncem třetiny se ale opět připomněl Hrubant z levé strany poslal skvělou střelu a srovnal stav po dvou třetinách na 3:3

Do třetí třetiny se šlo při přesilové hře Běrkutu. Těm však pronikl dlouhý pas na Kratochvíla, který se dostal šikovně za obranu a byl z toho gól průstřelem mezi betony Belova. Wolves vedli 4:3. To je zvedlo a začali více tlačit i střílet. Do této chvíle byly jasně aktivnější hráči Běrkutu. Zvláštní moment se stal při přesilovce Wolfů. Na trestné byl Koněv za hákování, kterému se výrok sudího vůbec nelíbil. A možná i proto si otevřel dvířka dříve než vypršel jeho trest, byl tak rychlý že ho časoměřiči nedokázali zabránit a tak byl udělen další trest. Ale přesilovka pět na tři branku nepřinesla. Naopak se dvakrát na trestnou za sebou podívala hvězda Wolfů Študent hned po sobě, ale i tyto fauly nebyly potrestány. No nakonec se ale stav srovnal na 4:4 Prikhodko ozdobil svůj skvělý výkon na beku gólem a srovnal utkání. Kucarov měl ještě mnoho skvělých zákroků a udržel tak Vlkům zřejmě cenou remízu.