Běrkut Praha předvádí neuvěřitelné výkony a poráží Projektový ústav!

05.12.2018

Avdienko Hattrick! Koscheev 2 góly Sidorov 2 góly (BER) Hužvárová 1 gól Šíp 1 gól

První třetina začala okamžitě v obranném pásmu Projektového Ústavu. Ani ne minutu po odstartování zápasu už měl Běrkut možnost zahrát si přesilovou hru. Lukáš Halota dostal dvou minutový trest za podražení Denise Zvereva. Přesilovou hru okamžitě proměňuje Artyom Arkhipov a otevírá skóre na 1:0. Viktor Roganov skóruje! a připisuje si tak 2 branku Běrkutu.  Projektový Ústav nemalou chvíli na to dostal taky svou šanci, Alexandr Avdienko dostal menší trest za podražení. Tato přesilovka sice využita nebyla, avšak při opouštění trestné, podrazil Avdienko útočníka Michala Šípa a tak se ani nedostal na led. Této šance využila útočnice Marina Hužvárová a snižuje výsledek na 1:2. Běrkut však nenechal Berounského ani na malou chvíli vydechnout. To se jim vyplatilo! Třetí branku střílí mnohokrát trestaný Alexandr Avdienko, který dostal přímou nahrávku na hokejku od od Igora Vaishleho, kterou okamžitě proměňuje. Artem Belov měl oproti Berounskému v brance klid, a vychytal dalších 21 střel. Běrkut 2 minuty do konce 1. třetiny hrál přesilovou hru, za krosček Michala Šípa před brankou. Ta sice zůstala nevyužita ale to Běrkutu nevadilo. Konečný výsledek po 1 třetině byl 3:1 v jejich prospěch.

Druhá třetina začala spoustou střel na Berounského která přinesla Běrkutu 4 branku a minutu po odstartování už otevírají skóre. Gól střelil Petr Koshcheev, který využil ztráty puku v obranném pásmu Projektového ústavu. A situace se znova opakuje tentokrát ztráty puku využil talentovaný bruslař Alexey Sidorov spolu s Igorem Vaishlem a přivádí tak tým do vedení 5:1. Tato třetina se stala velice nepříjemnou pro Projektový ústav. Nemalou chvílí na to střílí 6 branku Berounskému mezi betony Ivan Dunchanka. Trest za vysokou hůl, dostala nová posila Běrkutu, Mikhail Zharov. Obrana Běrkutu však nepolevila a přesilová hra tak zůstala nevyužita. V této třetině nebylo nouze o vylučování. Další trest pro Michala Šípa za zdržování hry. Pár vteřin na to nás navštívil na trestné taky Evgeniy Prihodko za nedovolené bránění. Tak jak moc se v této třetině vylučovalo tak málo se se přesilové hry využívaly. Ani tyto nebyli vyjímkou. Jediný gól Projektového ústavu střelil Michal Šíp který využil nahrávku Leoše Raka. Michal Šíp aktivně v této třetině střílel na Belova. Berounský však předváděl neuvěřitelné výkony dalších 20 střel které vychytal.To však neplatilo pro střelu Petra Koshcheeva, který 23 vteřin do konce třetiny skóruje. Konečný stav po druhé třetině 10:2

Třetí třetina nezačala dobře pro Berounského, který hned po odstartování byl pod velkou palbou střel. Ztráta puku na modré stála Projektový Ústav další branku. Puk se dostal pod hokejku Mikhaila Zharova a profesionálně ho poslal Berounskému za záda. Kvůli velkým časovým potížím, zbylých 10 minut utkání musely běžet na hrubý čas. Žádná další branka nepadla a tak konečný výsledek je 11:2