HTP rozhodly už ve dvou třetinách, že Tornádo prohraje

17.01.2019

Obrana HTP super výkon, Tlustý 4 góly (HTP) / Cassius 50 zakroků (TOR)

Jasný favorit skupiny a i favorit tohoto zápasu nezaváhal a již na konci první třetiny bylo jasné, že si dojdou pohodlně pro další výhru

Zápas do kterého HTP neměly k dispozici kaptitána Plačka a také Bartka, přesto široká základna HTP zajistila, že do zápasu šly opět velké hvězdy týmu. Tornádu také chyběly klíčové opory a u nich to sehrálo svou roli. Tornádo hrálo od počátku poctivě v defensívě, ale Cassius odolával jen do páté minutě, když ho prostřelil krásnou střelou Tlustý. Následovala chyba kdy za zády obrany se zjevil Ptáček a dostal od Bártka výbornou nahrávku a z brejku tak překonal brankáře Tornáda a zvyšoval na 2:0. Tornádo se snažilo dostat do útoku, ale obrana soupeře pracovala tak poctivě že vše byly spíše sporadické a neškodné pokusy. Naopak HTP hrozily ze všech pozic a poslední kdo změnil skóre na světelné tabuli byl Zverev, který využil pěknou kombinaci v útočném pásmu.

Cassius měl hodně práce v první třetině a na začátku třetiny hasil další dobré pokusy. Ale Tornádo si řeklo, že v této třetině se do toho opřou a začali hrát opravdu dobře a byli nebezpeční. I do té doby spíše odpočatý Kalašnikov se musel zapojit a strážit svou klec. Hradeckému se podařilo ho překonat a dostat kotouč do sítě. Vypadalo to lépe a byla cítit naděje z hráčů Tornáda, opřeli se do toho Holožek měl na holi branku i Matoušek, ale Kalašnikov v klíčové chvíli podržel svůj tým. HTP se do toho také opřely a odskočili a definitivně rozhodli o utkání. Nejprve se prosadil Cetl a pak pěknou ranou od modré Jasanský. Tlustý dal svůj druhý gól utkání.

Ve třetí třetině bylo vidět že Tornádo už chtějí jen dohrát se ctí, naopak tento zápas vypadal že opravdu bavil Jiřího Tlustého, ten přidal další dvě branky celkem tedy měl bilanci čtyř gólů. Lukáš Ptáček měl skvělý zápas a dal svůj druhý zápis do statistiky.

HTP si tak připsali další vítězství v řadě. Tornádu se ve skupině nedaří.