Stíhací jízda a přetahovaná v Tipsport aréně

05.02.2019

Švančárek 4 góly, Klečka hattrick (oba MIM) / Vácha 2 góly, Konrád a Lassig 1+2 (všichni LNV)

Zápas speciálně přichystaný "domácími" Lenovo v hale Pražské Sparty v Holešovicích, bohužel bez -ex-sparťanských hráčů v dresu Mimoňů. Chyběl jak Ptáček, tak Toma..

Mimoni ve slabší sestavě, přesto s oporami Klečkou a Fišerem v sestavě. Lenovo pouze v devíti a také některé stabilní články chyběly.

Začátek zápasu byl strhující. Hned v prvních sekundách se prosadil Klečka, který si stěžoval sice na těžké nohy z velké porce hokeje v posledních dnech, ale v úvodu měl sil dost. Přišlo ale po několika minutách spíše opatrné hry vyrovnání z hole Lassiga. Ten netradičně z pozice obránce prostřelil Grosse. Druhý gol Mimoňů přišel za chvíli, když se poprvé prosadil alternující kapitán Švančárek. Protáhl se skrz obránce a zakončil za záda Milaty. Přesilovku, kterou měli hráči Lenova se využít nepodařilo. Naopak zvyšoval náskok Mimoňů jako utržený ze řetězu Švančárek. Svůj druhý gól dal po pěkné kombinaci s nováčky v sestavě Skramužský a Rejtar. A bylo mu to ještě málo a dokončil svůj hattrick v čistém podání a na led opravdu přiletěly dvě čepice. Po první třetině se tak zdálo že je jasno 4:1 pro Mimoňě.

Další dějství ale začalo obrovskou přestřelkou a velkou přetahovanou. Zahájil ji sice Mimoňský Fišer, který se pomalu sžíval s novými bruslemi svou brankou. Využil důrazu u brankoviště, ale pak se najednou zvedla salva na straně Lenova. Nejprve Vácha tečoval velmi dobrou střelu Lassiga od modré, následoval samostatný únik Hrušky, který snížil na 3:5. Přesilová hra pro Lenovo přinesla další úspěch týmu v bílých dresech, první branku v sezoně dal Konrád, který zakončil přesilovkový signál Lenova, bylo ti již o pouhý gól. Švančárek, ale byl tento večer při chuti. dokázal se urvat z velkého tlaku Lenova přejet kluziště a i když měl na zádech soupeřova hráče, dokázal nakonec v pádu překonat Milatu a opět Mimoni odskočili na 6:4. Další vyloučení ale Mimoňům vzalo klid a jistotu a Báča střelou od modré prostřelil Grosse. Lenovo cítilo šanci, šlápli do toho naplno a Vácha ukázal, že má individuální "skills" a sólem srovnal skóre na 6:6. Ale Rejtar poprvé nastoupil v soutěži a hned se prosadil a dokonce hned po gólu Váchy. Zřejmě euforie z vyrovnání a Lenovo se nesoustředilo a tento šikovný hráč toho využil a poslal Mimoňe před koncem třetiny do vedení 7:6

Ve třetí třetině tak nezbývalo Lenovu než se pokusit nedostat a dát vyrovnávací branku. A to se povedlo z kraje třetiny bylo srovnáno. Benda dostal krásný dlouhý pas přes střední pásmo našlápl krok do pásma napřáhl a krásnou ranou vymetl všechny pavouky z branky Grosse. Bylo opět srovnáno a Lenovo překvapilo všechny přítomné. Ale opět uchlácholení vyrovnáním přineslo problémy. Najednou jakoby Lenovo z ledu odešlo a začala nadvláda Mimoňů. Neuvěřitelná rychlá kanonánada za sebou. Klečka tečoval pěkně střelu přímo mezi betony, za nedlouho se prosadil znovu, dokončil svůj hattrick a dorazil po tlaku odraženou kotouč od Milatův beton. A hřebíček do rakve Lenova přidal také poprvé v lize a poprvé v zápase malý šikula Skramužský. Závěrečný gól dal ještě Hruška a byla to výstavní klička do backhandu a zvedák přímo pod víko, Milata neměl šanci.