Přestřelka a nakonec těsná výhra Mimoňů nad Domynos

30.01.2019

Vlček, Borovský hattrick (oba DOM) / Klečka 4+3, Toma hattrick (oba MIM)

Nečekaná stíhací jízda a mnoho gólů na obou stranách. Nakonec Mimoni uhájili své tři body a usazují sen a první příčce skupiny

Již před utkáním tým Domynos avizoval, že velká marodka bude mít dopad na jejich výkon. Domynos naopak složili klasicky silnou sestavu. Přesto start zápasu naopak patřil Domynos. Ti dokázali získat kotouč v útočném pásmu a Borovský mazácky pod víko Grossovi branky otevřel skóre. Nebyla odehrána ani minuta a již se hlásil první střelec zápasu. Následovala ale individuální akce vysokého Mimoně Fišera, ten prošel obranou a vyrovnal. Diváci se ani neusadili a již byl stav 1:1. Netrvalo dlouho a Mimoni šli do vedení Pepa Toma mířil přesně. Následovala další branka a velmi kuriózní. Po brance bylo vhazování ve středovém kruhu Toma vyhrál za sebe Ptáček jen poslal kotouč do útočného pásma. Kotouč jel směrem na brankaře, který měl spousty času si vybrat kam rozehraje, jenže jedoucí kotouč minul a ten se doslava došoural až do brány. Ptáček v krátkém rozhovoru s reportérem na otázku zda nějaký takový gól za svou kariéru dal odpověděl: "Jo dal jsem už takovej, jednou ano. To bylo v Havířově, šel jsem na střídačku a kluci na mě, 'hele dal jsi góla', podobný gól jako dneska"

Domynos tento gól mohl srazit na kolena, ale přesto bylo cítit, že to zabalit nechtějí. A když Borovský dokázal korigovat opět na 3:2 Domynos byli zpět ve hře. Sice do konce třetiny ještě jednou kapitulovali, ale nic nebylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině se ukázal jako tahoun týmu Domynos ostřílený borec Vlček. Ten totiž velel k útokům a především měl seřízenou skvěle mušku. Hrál opravdu dobrý zápas. Ale i na druhé straně se dařilo Klečka dal svou druhou branku v dresu Mimoňů v zápase a Mimoni opět odskočili. Ale Vlček s Vopavou korigovali a to dokonce Vopava dal pěkný gól v oslabení. Byl to zvláštní zápas z pohledu brankařů. Tyto týmy zase tolik branek nedostávají, takže stav 7:6 po druhé třetině byl velmi nečekaný. Je pravdou že v dresu Domynos zachytal druhý brankař. Jednička Neumann zřejmě na marodce.

Ve třetí třetině se pokračovalo v přídělu branek. Nejprve zavřel svůj hattrick Toma na straně Mimoňů. Následně opět Vlček, který zakončil svůj Hattrick velel k vyrovnání za Domynos. Karabec zase zvyšoval. Borovský také hattrickem upravoval na rozdíl gólu. Ale v závěru zápasu už nedokázali najít Domynos cestu za Grossova záda a jelikož snahu měli velkou a obranu tedy více otevřeli spadli jim do jejich sítě ještě dvě branky od Klečky. Který je opravdovým trumfem pro Mimoně.

Zápas tedy divácky zajímavý, pro gomlany určitě "otřesný" a především výsledkově dobrý pro Mimoně. Ale Domynos se silným soupeřem i v prořídlé sestavě ukázali touhu a odhodlání.