Zvrat Mimoňů ve druhé třetině zlomil Domynos vaz

10.12.2018

Zápas dvou silných týmů a aspirantů na PHM Cupu nakonec překvapivě jednoznačně patřil Mimoňům!

Fišer 5 "Áček", Ptáček 1+3 (oba MIM) / Domynos bez klíčových opor

Oba týmy se jeden na druhého pečlivě připravil a byli v plné sestavě nejlepších hráčů. Mimoňům ani Domynos nedělalo problém se dostat do útočného pásma. Již v prvních minutách zápasu už Mimoni hráli přesilovou hru! Za podražení si na trestné poseděl Tomáš Meruna. I přes mnohé útoky a velké šance Mimoňů, pro ně přesilovka nedopadla jak si představovali. Gól v oslabení střílí Martin Schiefner z nahrávky Marka Borovského a otvírá tak skóre na 1:0. Marek Borovský byl v ráži a neustále střílel na Grosse, kterého však není vůbec lehké přestřelit. Ale i nová posila Domynosu, golman, Tomáš Rančák vychytával i střely, legendárního Františka Ptáčka. Proběhla i scéna s neuznaným gólem Mimoňů, kteří tak přišli o dorovnání. Neustálé střely se jim však vyplatily a chvíli na to se jim zadařilo. Rančáka pokořuje Martin Švančárek, který proměnil nahrávku Zbyňka Hrdela a dorovnává na 1:1. V této třetině si zahrál i Domynos přesilovou hru. Dvě minuty za krosček dostal Vladimír Hruška. Přesilovka se sice v útočném pásmu, avšak Mimoňské obránce není lehké nijak překvapit a nedali Domynosu moc šancí na střely. Miroslav Sommer zvyšuje na 2:1! Krásná individuální akce. Ale Josef Toma se prosazuje a dorovnává! Stav po druhé třetině 2:2

V této třetině se stal velký zvrat kdy se z vyrovnaného zápasu stal pravý opak. Již v první minutě druhé třetiny, skóruje obránce František Ptáček který proměnil nahrávku Josefa Tomy na 3:2. Tato dvojka předváděla neuvěřitelné kombinace a stala se velice nepříjemnou pro Domynos. A znovu se této dvojce zadařilo a střílejí čtvrtou branku! Josef Toma tečuje kotouč před brankou Rančáka. I přes šance Domynosu se žádná v gól neproměnila. Na druhé straně to neplatilo pro střelu Františka Ptáčka, který střílí pátou branku a míří tak na Hattrick. A je tu současné vylučování... Lukáš Plaček z Domynosu za držení a Petr Karabec z Mimoňů za podražení. Hra 4 na 4 probíhala převážně  v obranném Mimoňů. Obrana se však nenechala přejet. Gól padl až za stavu 5 na 5. Luboš Tóth si připisuje 6 branku Mimoňů a dostává tak tým do velice bezpečného vedení. Tato třetina se Domynosu opravdu nevyvedla a z vyrovnaného zápasu se dostáváme na výsledek na 6:2

45 vteřin po odstartování třetí třetiny, skóruje Luboš Tóth, z dorážky tak nenápadné že si ji nevšiml z počátku jak on tak ani golman. Zvedá skóre Mimoňů na 7:2 Po opakovaném útočení Domynosu se prosazuje Jakub Kopáček, který střelil zkušenou střelu Grossovi přímo pod lapačku a snižuje skóre na 3:7. Přesto že v této třetině byl výrazně aktivnější tým Domynos, branku se jim nedařilo střelit a to jim už zbývalo jen šest minut do konce utkání. Za to Mimoňům se dařilo osmou branku střílí zkušený útočník Zbyněk Hrdel. Ani takový velký náskok jim nestačil. Zbyněk Hrdel znovu útočí a rozhoduje o konečném výsledku 9:3!