Lenovo naplno o deset gólů, výhra nad Jokers

23.01.2019

Lassig 6 gólů! Báča a Vácha Hattrick (všichni LNV) / Kušnír dobrý zápas v poli (JOK)

Do odvety proti Lenovo nastoupili Žolíci posilněni pocitem dobrých výsledků z posledních zápasů. Kdy fungovala obrana a stačilo jen zapnout vpředu, prosadit se. To ale tento večer nevyšlo. Lenovo, ti se prosadili střelecky!

V první třetině byly osudné přesilové hry. Jokers totiž dostali hned dvě branky v oslabení. Ačkoli byl zápas vyrovnaný v první fázi tak tyto góly odstartovali pohodu na straně Lenova. Nejprve Vácha a po něm Lassig slavili tzv. "Shorthanded" gól. Na straně Jokers dokázali ještě srovnávat na 2:2 Hron s Kušnírem, ale do konce třetiny nedokázali zastavit prchajícího Báču a ten překonal Kaprálka potřetí.

Druhá fáze zápasu byla ve znamení tlaku Lenova. Těch bylo na ledě mnoho, měli územní převahu a také střeleckou. Navíc s jim dařilo proměňovat. Bartoň vše nastartoval a následoval druhý, třetí a čtvrtý gól štírka Lassiga! 9:2 tak vedlo Lenovo po první třetině.

V závěru se již oba týmy nesnažili nějak zásadně bránit. A tak padlo celkem sedm branek. Báča dovršil svůj hattrick a Vácha také, celkem tedy na straně Lenova 14 branek o které se podělilo jen pět střelců.

Mostecký s Benetkou sice dokázali z větší aktivity v útoku v této fázi zápasu rozvlnit síť, ale byla to jen kosmetická úprava.

Jokers tak do playoff míří po mizerných výsledcích ve skupině, naopak Lenovo se zdá že ladí dobrou formu!