Finále jasně pro HTP, mají zlatý hattrick!

02.05.2019

Ptáček a Hrdel 1+3 (oba MIM) / Tlustý 2+10,  Bartek 6 gólů (oba HTP)

Finálový zápas mezi dvojnásobnými šampiony Hokejové Tréninky Praha a HC Prague Mimons byl vyvrcholením celé sezony. Otázkou bylo zda Mimoni zastaví HTP v cestě za "zlatým" hattrickem. Sílu na to tým měl potrápit vele silné mužstvo HTP a určitě všichni diváci, kterých přišlo téměř sto, očekávali skvělý zápas těchto dvou skvělých klubů.
Mimoni postoupili do finále bez porážky a drželi tak dlouho sérii 14ti zápasů bez prohry o co víc 14 zápasů s vítězstvím!
Naopak HTP měli cestu těžší, dvakrát prohráli ve čtvrtfinále s Běrkutem a v semifinále s Roosters, takže jejich cesta do finále byla mnohem těžší a možná i ta jim ukázala že není možné nikoho podcenit a vždy se stoprocentně soustředit

Slavnostní nástup, hymna i úvodní slovo pořadatele soutěže i to vše měl finálový zápas. Na buly se sklonil Jiří Tlustý z HTP a proti němu Václav Fišer.

Hned od úvodu vysoké tempo utkáním, první velké šance měli HTP, ale po čtyřech minutách se slavilo ne jen na střídačce Mimoňů ale i na tribunách, protože dle žlutočerných barev tam byla převaha fanoušků právě Mimoňů. První gól dal Hrdel. Mimoni vedli a měli najednou zápas v rukou. Další šance na jejich straně, hned mohli přidat další branku ale dva gólovky promarnili. Mimoni byli v začátku třetiny lepší. Zastavilo je až první vyloučení když se tak HTP dostaly do pořádného tlaku. Přesilovku však nevyužili. A tak zápas plynul dál velmi svižně a Mimoni měli další obrovskou šanci ale Kalašnikov byl připraven. Deset minut odehráno a HTP se ne a ne dostat do hry. Možná i pokyn ze střídačky pomohl, Tlustý se tak rozhodl, že to změní. Sebral si kotouč ve středním pásmu, prokličkoval a zavěsil. Vyrovnáno. HTP se probraly. Najednou jich bylo plno na ledě. Obdobná akce Remeň zakládal a zakončoval opět průnik tentokrát Bartek a otáčí zápas. Mimoni najednou nestíhali. Chýlil se konec třetiny a Tréninky do toho šláply naplno Lukáš Ptáček zakončil pěknou souhru a dal na 3:1. Najednou byl zápas úplně o něčem jiném něž v úvodu. Mimoni jakoby usnuli a nechali si třicet vteřin před sirénou dát čtvrtou branku, opět se prosadil Bartek. Po první třetině tak 4:1 a to Mimoni vedli a v úvodu mohli dát minimálně další tři branky.

SESTAVY TÝMŮ

Druhá třetina tak byla klíčová pro vývoj zápasu. Mimoni museli začít dobře, ale to se jim zdaleka nepodařilo. Vstup nevyšel už po minutě a půl dával branku Kupec. Stav již 5:1 a to byl teprve začátek druhé části hry. Mimoni se burcovali na střídačce, ať se lépe brání což je proti HTP klíčové. Ti už začali hrát v pohodě a točili soupeře. Hlavně jejich obrana pracovala na jedničku. Třeba Remeň nebo Jeníček hráli skvělý zápas. Mimoňská druhá formace měla problém se dostat do tempa a první zase narážela právě na pevnou obranu. I když Hrdel nebo Klečka měli snahu a dokázali vyhrát osobní souboje vždy tam ještě poslední obránce zabránil nebezpečí a tak plynul zápas do své poloviny. Po té se opět vlnila síť za Šterbou, který měl mnoho zákroků ale proti zakončení do prázdné neměl šanci. Bartek dával branku po asistenci Tlustého. 6:1. Za minutku se prosadil i kapitán HTP Plaček a zvýšil již na 7:1. Bylo to až drtivé pro Mimoně, kteří si věřili a doufali ve vítězství. Fanouškovská základna však zůstávala v ochozech věrná a dočkala se alespoň jiskřičky naděje, když se prosadil Klečka, který si branku zasloužil. Snižoval však jen na 2:7. Nebylo to beznadějné a šance žila, ale to by nesměl být Bartek v modrém dresu při chuti, dal na 8:2 a opět zvýšil na rozdíl o pět branek. Další šance pro HTP v přesilovce bez využití, ale po jejím konci se prosadil Tlustý. Zbývaly jen dvě minutky do konce a branku ještě přidal Bártek ne příliš obvyklý střelec se prosadil. Fišerův kontr sice opět rozradostněl početnou skupinku diváků, ale již bylo cítit že snížení na 3:10 už zřejmě nic neřeší. Třetinu uzavřel ještě Zverev svým první gólem ve finále. Po dvou třetinách tak svítilo na světelné tabuli skóre 11:3 pro obhájce titulu.

Třetí třetina již bez úpravy ledu. Mimoni vyměnili brankaře. Do brány místo smutného Šterby nastoupil Gross a hned na úvod se blýskl skvělými zákroky. Mimoni měli na tak na úvodu třetiny trochu psychickou vzpruhu a tak začali útočit, ale kalašnikov nenechal nikoho na pochybách že je tím top brankařem soutěže. Až po čtyřech minutách se poprvé vlnila síť v jeho brance. Když se trefil perfektně František Ptáček do růžku branky. Snížení na 11:4. HTP dokonce šli do tří, když dva hráči současně odešli na trestnou za provinění se proti pravidlům. Tuto početní výhodu Mimoni pohotově zužitkovali a tak byl stav 5:11 trefil se Klečka. Bylo to o šest branek, stav už nebyl až tak nereálný, ale síla už nebyla a hlavně HTP hráli v pohodě a v pevném týmovém semknutí a šly si za svým cílem. Tlustý poslal Remeňe do šance a ten dal branku. Dále pokračovala krasojízda HTP a to i v oslabení  kdy se trefil opět Bartek. Kdo jiný mu mohl servírovat skvělý pas než NHL ostřílený borec Jirka Tlustý. Ten tak postupně pomaličku režíroval celý zápas a rozdával další skvělé pasy. Obrana Mimoňů s ním měl obrovské problémy. Trefil se Jasanský a opět Bartek. Celkově představení Jiřího Tlustého skončilo na bilanci 2+10 neuvěřitelný zápas. Možná životní? Sekundoval mu i Bartek který dal šest branek! Jediní dva hráči, kteří si nepřisali bod v utkání byl šneberger, který ale poctivě bránil a také brankář Kalašnikov.
Z týmu Mimoňů bylo cítit zklamání z průběhu zápasu. Něktří hráči do toho opravdu dali vše třeba Klečka nebo i brankař Šterba, ale tento večer prostě Mimoňům nebyl nakloněn a tak také zápas dopadl.

Vítězem utkání a také celé sezony se staly Hokejové Tréninky Praha. Jednoznačný výsledek. Po zisku titulu v roce 2017 vítězstvím 10:2 na Lenovem a v roce 2018 5:2 výhrou na Lvem Praha poráží mimoně v letošní sezoně 15:5 a jasně si berou potřetí pohár PHM opět na celý rok pro sebe!