Bleskový nástup do třetí třetiny přinesl Vlkům Bronz na úkor Kohoutů

24.04.2019

Slavík hattrick, Kucarov 97% úpěšnost (oba WLA) / Pospíchal jediný střelec, Novák čelil 68. střelám (RST)

Již potřetí v krátké ale bohaté histori PHM Cupu se do boje o bronz dostali hráči Roosters. Pokaždé z předchozích dvou pokusů odešli jen se čtvrtým místem. Vlci naopak poprvé v lize a hned mohli bojovat o cenné kovy. Zápas sliboval skvělý hokej a také tomu tak bylo.

Vlci se třemi útočnými formacemi byli nažhavení a odhodlaní. Kohouti naopak lehce prořídlá sestava a zdravotní potíže některých klíčových opor i tak chtěli konečně pověsit na krk medaile a završit tak úspěšnou sezonu kdy se jim podařilo vyhrát PLLH. No mít ve dvou soutěžích medaile to by byla velkolepá oslava. Ale do zápasu nastoupili po slavnostním zahajovacím ceremoniálu lépe Vlci. Ti rozpoutali doslova peklo před brankou Kohoutů a hned první pokusy sice hasil Novák, ale některé puky jen se štěstím odpálil přímo z brankové čáry. Vlci měli tlak a Kohouti byli dosti zaražení a bylo cítit že jim rychlost Vlků dělá obrovské problémy. Hrubant nebo Študent klasicky lítali po kluzišti, ale v tomto zápase snad na 200%. Pevná hra v obraně nedával moc šancí Kohoutům se prosadit a tak velkou vzpruhou pro ně bylo vyloučení Vlka Kratichvíla a dostali se zpět do hry. Měli možnost také zahrozit a přesilovka nebyla vůbec špatná a zápas se začínal lehce srovnávat. I Kucarov se musel otáčet, ale působil sebejistě. Likvidoval skvělou příležitost Béma a také nebezpečno střelu z pravé strany od Černého. I tak do konce třetiny byl stav nerozhodný ale na přímé pokusy na brankaře vedli Vlci 17:13.

Ve druhé třetině po úpravě ledu měli první šanci Kohouti, když po pomalejším založení měl šanci Ciesarik, ale neuspěl Kucarov opět jistil. Hra byla vyrovnaná a na obou stranách se dělo mnoho nebezpečného pro brankaře. Jednu nebezpečnou střelu Tichého v páté minutě zápasu pokryl vyrážečkou Kucarov, Študent se nerozpakoval a poslal kotouč možná naslepo, možná cíleně do středního pásma, tam si kotouč sebral Slavík a z trháku uspěl a překonal poprvé Nováka. Vlci se dostali do vedení 1:0.
Vlci nabuzení dobrý začátkem třetiny zvýšili tempo, dobrou šanci měl Kincl, ale i na druhé straně Krejčík se krásně proháčkoval až před Kucarova, ale ten zahradil cestu za brankovou čáru pevně u své levé tyčky. Hra plynula svižně, hrálo se déle bez přerušování a tak Kohoutům utíkal čas rychleji. Ale mohli srovnat stav Georgiev zakončoval trhák tři na jednoho, ale netrefil. I tak v této části hry dokázali Kohouti zatopit svému soupeři a opravdu sahali po vyrovnání, ale netrefili a to ani v početních výhodách na konci druhé třetiny. Stav tedy 1:0 pro Vlky.

Do třetí třetiny šli týmy za těsného stavu. A bylo vše otevřené, Kohouti věděli, že mají oporu v podobě Nováka a že stačí najít recept jak překonat Kucarova na druhé straně. Ale scénář začátku třetiny byl zcela jiný. Hned na úvod, totiž trochu smolně podtrhl Staněk jenoho z útočících Vlků a šel do penalty boxu. Doufal že tam vydrží do konce, ale moc lavičku v boxu trestoměřičů neohřál. Po pár vteřinách Vlci rozvlnili síť po zámku napřáhl od modré Mazánek a prostřelil vše. Využitá přesilovka dvě minuty po začátku třetiny. Kohouti byli psychicky dole a nedokázali se zkoncentrovat. A tak pykali znovu v další minutě totiž opět přišla střela od pravého mantinelu kotouč sice Novák zastavil, ale volný puk ležel v brankovišti a nejbližším kdo byl na místě byl opět Slavík a nasměroval svůj tým k medailím. A když Slavík dovršil své skvělé představení v bronzovém zápase hattrickem za další dvě minuty a stav byl 4:0 bylo už trochu jasné, že tohle bude pro Kohouty velké sousto.
Šance vrátit se do zápasu alespoň kontaktním gólem měl Ciesarik v přesilové hře byl úplně sám ale trefil spojnici. Přesilovka tak využitá nebyla. Naopak po jejím konci přišlo oslabení to opět už tak unavenému týmu Kohoutů sebralo síly a sice až po jeho konci tedy při rovnovážném počtu hráčů na ledě se prosadil další brankou Vlků Hrubant. Ujel obráncům a zavěsil. 5:0 Vlky, sice deset minut do konce, ale ta představa že tak skvělý Kucarov pustí pět branek byla nereálná.

Závěr zápasu ještě další šestou brankou ozdobil Hrubant, který hrál opravdu skvělý zápas. Při následném vyloučení Šedivého se nakonec alespoň z čestného úspěchu radovali hráči Roosters, dali alespoň čestný úspěch v přesilové hře. Kucarov přišel sice o čisté konto, ale s vědomím, že po zápase pověsí medaili na krk asi tuto skutečnost vůbec neřešil.

Zápas tak skončil jasným vítězstvím co se týče skóre, ale zápas byl až pro Kohouty osudné třetí třetiny vyrovnaný.

Roosters potřetí za sebou na čtvrtém místě, což vůbec není špatné, za nimi jsou týmy jako Běrkut, Domynos, Tornádo, Intelsol apd..

Vlci naopak hned potvrzují, že jsou favoritem do dalších ročníků, letos to PHM Cup nebyl ale bronz je určitě skvělou útěchou.