Mimoni 2:0 na zápasy vyřazují Bandity

06.03.2019

Klečka 2+1, Švančárek hattrick (oba MIM) / Foret 1+2 (BDT)

První osmifinálové utkání napovědělo, jak tato serie asi dopadne. A tak dnes ve velmi oslabené sestavě dali Prague Mimons velice zajímavou šanci na srovnaní svému soupeři HC Banditos.

Nicméně začátek utkání utnul všechny spekulace o možné komplikaci v postupu. Mimoni na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a už ve 2.minutě utkání se ujali vedení 1:0. A když mluvíme o rychlém nástupu, tak hned o minutu později "vykoupal" brankáře střelec této serie Adam Klečka, 2:0. První třetina opravdu patřila domácím a potvrdili to i ve vlastním oslabení, dokonce 2x. Jelikož goly na 3:0 a 4:0 dali právě v početní nevýhodě. To se vidí málokdy. Můžeme říct, že po první třetině bylo rozhodnuto.

Druhá třetina byla úplně jiná než začátek utkání. Mnohem více se do zakončení tlačili Banditos a svému soupeři se v počtu střel vyrovnali. Ale golově se opět dokázali prosadit zejména kluci z Prague Mimons. Těm stačilo hrát úsporný hokej, a využívat brejkových situací. Jedna taková byla využita, kdy rychlou kličkou a zakončením vedle nohy brankáře zvyšovali již na 5:0. Sympatický a bojovný výkon "banditů" byl po zásluze odměněn brankou na 1:5, kdy se ujala dorážka Šulisty jinak na dobře chytajícího brankáře. Nicméně i ten si vybral slabši chvilku, když rozehrávkou od brány našel přímo mezi kruhama protihráče, nicméně ten nabídnutou šancí pohrdnul. Poté už se zapisovali opět jen "mimoni". Už třetí branku v oslabení vsítili speciální borci na tuto herní variantu: "to by si byl člověk řekl, proč tak nehrají celý zápas". Aby pak z brejku Švančárek elegantím zakončením do šibenice zakončil, jinak vyrovanou druhou část zápasu, na 7:1.

Do poslední fáze utkání se vstupovalo s výsledkem, který nenapovídal, že by se mělo jednat o nějaké drama. ALE, to se Banditos né úplně líbilo a svého soupeře dokázali zatlačit. Důkazem toho byl průnik kolem obránce a zakončení pod betony brankáře od Kuřiny, který snížil na 2:7. Mimoni stále hráli na brejkové situace, ale v této třetině se jim již nepovedlo skorovat. Ačkoliv k tomu byli mnohdy blízko. Příkladem je situace, kdy "vyťukali" protihráče i s golmanem do odkryté brány, ale střela z velkého úhlu se tam nevešla a hra pokračovala dál. Banditos zakončili putování PHM cup 2019 vítěznou třetinou, kdy přidali ještě další dvě branky a ovládli ji 3:0. Je to dílčí úspěch, ale radovat se máme i z maličkostí. Ukazatel skore na konci utkání mluvil ve prospěch postupujícího týmu HC Prague Mimons v poměru 7:4, a celkově 2:0 na utkání.