V zápase jako řemen Roosters přehráli Gaston

04.03.2019

Marek 2+0 (GAS) / Krejčík 3+2, Blahovec a Černý 1+2, Novák 94,8% (všichni RST)

Zápas o vše pro Gastony, Roosters s psychologickou výhodou vítězného prvního zápasu. Od počátku zápas hodný playoff, opravdová bitva o postup.

Gastoni překvapili a nastoupili celkem se 17ti hráči. Rekordní účast v utkání. Roosters naopak složili kompaktní osvědčený tým. Hned na od úvodu se hrálo v obrovském tempu. Roosters sice měli první dva střelecké pokusy, pak se ale hra přenesla do jejich obraného pásma, Gastoni zatlačili Kohouty do obraného valu, posílali na Nováka několik střel, ten se mohl přetrhnout, ale stejně nakonec povolil. Jakub Marek zakončil z blízkosti po závaru a otevřel skóre. Bleskový start zápasu a euforie na straně Gastonů. Tak si přáli začít zápas o vše. Kohouti ale mají jasnou taktiku hrát dobře ze zadních řad a vyrážet do smrtících protiútoků a to se povedlo i při vyrovnávacím gólu Blahovce, který využil rychlého přechodu a vyrovnal. Pět minut odehráno a stav 1:1. Gastoni, ale měli chuť sérii prodloužit a Novák musel v brance předvádět dobré zákroky, ale byl pevný. Na druhé straně padla branka v přesilovce, lépe řečeno těsně před jejím koncem, nebyla to sice nejlépe sehraná přesilová hra, ale Roosters ji využili a to se počítá. Bém byl šťastným střelcem. Více aktivity stále na straně Gastonů, dobré akce Hájka, dobé střely měl i Bradna, ale opět další protiútok, snadné nahození z levé strany před branku kam sjel Krejčík a jen tečnul a kotouč putoval až do sítě Kohouti vedli 3:1. Tak jak se na zakončení a gól nadřeli Gastoni o to jednodušeji z obrané ulity vyráželi Kohouti a trestali. Přesto do konce třetiny ještě dokázal Marek, sám sebrat kotouč a zavěsit do pravého horního rohu a snížil a dal naději svému týmu 2:3.


Druhá část byla opět ve znamení rychlého hokeje, opět se více hrálo před Novákem, ten měl někdy tolik práce, že se přesouval z místa na místo, kryl co se dalo a několikrát uvolnil branku z ledu a muselo se přerušovat. I přes tlak Gastonů se slavilo jen na straně Roosters. Chvilkový zámek Roosters, pospíchal procedil kotouč skrz změť hokejek a bruslí na pravý kruh, do něhož "plácnul" backhandem Krejčík a kotouč skončil až za zády Svobody. Další branka, řekněme jednoduchá pro Kohouty a ti navýšili vedení. Další vhazování, další akce, tentokrát nepozornost obrany Gastonů a Černý využil Soulkovo vysunutí za překonal golmana Gastonů. 5:2 byl tedy stav, který dodal klid Kohoutům a pro Gastony to začalo být velmi těžké utkání. Hráli dobře, měli šance, ale jak jsme již zvyklí v PHM Cupu prostě Kohouti hrají s pevnou obranou a především skvělým brankařem Novákem. Ve druhé třetině bylo spousty vyloučení. Dokonce přesilovka 5 na 3 Kohoutů, ta branku nepřinesla.


5:2 nebyl stav který je nereálný otočit a tak se Gastoni pustili do útoku opravdu bezhlavě, to ale otevíralo cestu pro smrtící akce Kohoutů. Velmi brzy tak nejprve Krejčík se zjevil za zády beků dostal skvělý pas od Peroutky a zakončil. A pak Georgiev dobrá práce před brankou a dezorientovaný Svoboda dostal již sedmou branku. Bylo jasné, že tak vysoký rozdíl již bude těžké dorovnat, ale sympatické bylo, že Gastoni chtěli a hráli do konce. Neměli co ztratit poslední šance se v PHM Cupu letos ukázat a tak toho využili, ale Novák byl jistý. Kryjt sice rozjížděl dobré útoky, ale bez střelecké štěstěny. Marek mohl dát hattrick, ale nevyšlo mu zakončení. Na druhé straně to šlo mnohem hladším způsobem. Nekula totiž získal na modré kotouč a jelikož beci šli střídat měl šanci se prosadit a byl úspěšný. Posledním střelcem byl zkušený Georgiev a tak nakonec Roosters vyrháli 9:2 ale zápas byl vyrovnaný a tušíme, že Kohouti si dost oddechli a byla to velmi dobrá prověrka do čtvrtfinále.


Gastoni se loučí s pohárem v prvním roce nezklamali ukázali, že jsou silný tým, plný skvělých hráčů a pokud se budou scházet jednou jejich jméno na PHM Cupu určitě bude.


Konečný stav série