Kohoutí zámek a brankové prázdno Gastonů

18.02.2019

Tichý 2+2, Ciesarik 2+1, Shutout Novák (všichni RST) / Gastoni na prázdno

Zápas týmů, který sliboval vyrovnaný duel skončil nečekaně jednostranným vítězstvím Roosters. Skvělý Novák vymazal střelce Gastonů

Gastoni nastoupili bez některých svých důležitých opor a již od počátku to bylo znát. Roosters měli převahu a více ze hry a větší jistotu. Přesto v první třetině nebyl hokej jednostranný jako v těch dalších. I Gastoni měli dobré šance, ale Novák se na tento zápas skvěle koncentroval. Jak Benka, tak i Svoboda své dobré šance z úvodu zápasu nevyužili. Prvním střelce byl Bém, který se rozehrává ke skvělým výkonům v závěru ligového ročníku. Roosters tak šli do vedení a do konce třetiny se prosadil ještě Bartoš po pěkné individuální akci. 


Druhá část zápasu byla jasně v režii Roosters, ti zamykali Gastony, kteří se sotva dostávali k možnosti vystřídat. Měli vzdálenější střídačku a často byli pod obrovským tlakem. Přesto Svoboda držel naděje a snažil se seč mohl. Přesto nakonec Roosters zvýšili svůj náskok. Ciesarik, chytře vystřelil a poslal Kohouty do trojbrankového vedení. Svoboda musel kapitulovat ještě za několik vteřin znovu, prosadil se Georgiev. 
Gastoni měli problém s překonáním opět skvěle fungující defenzívy soupeře a Novák tak zasahoval jen jednou. Pokud by nevyrážel na vyhozené kotouče, ani by se příliš pohybem nezahřál. 


Ve třetí fázi zápasu už bylo jasné, že Gastoni dnes nemají svůj den. Překáželi si a dostat se do zakončení bylo pro ně příliš těžké. Jedna velká šance únik do brejku skončila nepřesnou nahrávkou, když Benka nahrál příliš divoce na volného Šimka, opět Novák byl téměř bez práce. A tak se točilo a točilo před brankou Gastonů. Kohouti se dostávali do pohody a postupně si kráčeli pro vysoké vítězství. Postupně se prosadili Tichý, Černý, Cieasarik a opět Černý s Tichým. Nebylo daleko i od desítky, ale alespoň takto si Gastoni zachránili čest. Uvidíme, zda do odvety budou někteří hráči Gastonů k dispozici a zdramatizují tak sérii, která je nyní na straně Kohoutů.


Stav série