Wolves A přešli ve dvou zápasech přes Jokers

28.02.2019

Slavík 2+1, Gross 94% (oba WLA) / Kaprálek 81 % (JOK)

Odvetný zápas série sliboval vyrovnanější bitvu, už jen proto že Jokers se sešli již ve slušném počtu 8mi hráčů, Wolves A naopak v devíti. Tedy síly vyrovnané co do počtu.

Začátek zápasu ale vzal rychlý spád a Jokers, kteří byli připraveni odčinit prohru z minulého týdne si nepohlídali vstup do zápasu a dostali rychlé branky které vlastně rozhodli zápas. Během několika minut byl stav 2:0 pro Wolves, kteří vlétli do utkání opět koncentrovaně.

Jako první otevíral skóre Kincl Tomáš, který hraje ve velmi dobré pohodě v posledních zápasech a vůbec jeho výkon šel tak nahoru, že se pomalu z hráče B týmu Vlků zapracoval k jednomu z tahounů A výběru Vlků. Druhou ránu pro Jokers zasadil útok a pěkná kombinace zakončená Slavíkem. Až po těchto dvou obdržených brankách se Jokers začali konsolidovat a dokázali také ohrozit v brance tentokrát Grosse, který nahradil do odvety stabilního brankaře Kucarova. Ten absentoval s nataženým tříslem. Gross však na začátku utkání chytal spolehlivě. První třetina vyšla naprosto báječně Vlkům, no pro Jokers to byla spíše třetina hrůzy. Dostali totiž ještě další dvě branky celkem tedy prohrávali 4:0. Prakticky bylo rozhodnuto už v prní části a těžko hledali hráči Jokers motivaci.

Ve druhé třetině se ale rozchytával brankář Kaprálek ke skvělým zákrokům a zvedl tak náladu Jokers, podržel tým a ten začal šlapat mnohem lépe. Ve druhé třetině přestříleli Jokers Vlky. A Gross také musel hodně otáčet. Někdy byl i překonán ale kotouč prostě skončil těsně mimo nebo na tyči. I Kaprálek vytahoval skvělé zákroky. Nestačil nakonec na povedenou akci Wolves A kterou zakončil Knapp.

Třetí třetina byla již pro Wolves pocitově formalitou, ale Jokers se zvedli k nejlepšímu výkonu v sérii. Přestříleli soupeře vysokým rozdílem a dařilo se jim zamknout i Vlky do pásma na delší čas. Ti hráli již spíše na údržbu. Nakonec tedy se otevřelo skóre už i na straně Jokers. Těm se podařilo dobrou prací před brankou překonat Grosse, který lovil kotouč ze stíě. Bohužel pro Jokers branka přišla již relativně pozdě a bylo by bláhové očekávat, že tak precizně hrajícíc tým jako jsou Wolves si nechají nasázet další čtyři, které by vyrovnaly zápas. Šance sice byly, ale branka již padla jen jedna a tak Wolves porázili Jokers ve dvou utkáních po sobě a jdou dál v cestě za vysněným pohárem, kde budou očekávat koho dostanou za soupeře. Zda Pražský Lev nebo Tornádo. Jokers naopak se loučí s letošním ročníkem, jako "umělý" tým který vznikl před sezonou se nakonec ukázala slušná kostra a základ pro další ročník je, takže cíl si management týmu vlastně může označit jako splněný.