Vlci přejeli Žolíky, kteří nastoupil jen v pěti

20.02.2019

Jokers hráli v pěti / Kincl 3+6, Mazánek hattrick Kucarov shutout (Všichni WLA)

Na obou stranách problémy se složením kádru, ale úzká základna Jokers způsobila že na výhru asi pomýšlet nemohli. Vlci se tak ujali vedení v sérii.

Žolíci mají těžký los a silní kompatkní a vždy poctivě připravení Vlci jsou favoritem série. Navíc Jokers postrádali již v kabině jednoho hráče, který nedorazil z neznámých důvodů a zápas tak svedl proti sobě 11 bruslařů na straně Vlků a jen pět na straně Jokers. Vlci na nic nečekali a hned rozehřátí a naladění po poctivém rozbruslení dali branku v první minutě. Hrubant otevřel skóre a v dalším střídání to byl Tetřev, který hned zvyšoval na 2:0. Neuvěřitelné rychlý vstup do zápasu a Jokers se nestačili ani rozkoukat a Vlci vedli již o tři branky, když se prosadil Hora. Chvilku na poradu zkusili využít hráči Žolíků, řekli si jak hrát a zastavili nápor, dokonce se v polovině třetiny odhodlali k útoku a tak promrzlý Kucarov chytal pokus šikovného urostlého Mostéckého. Jokers snahu měli, něco se zápasem udělat, ale každý pokus jít dopředu znamenal že čerství hráči Vlků vlétnou na Kaprálka. Tomu se počet zásahů plnil nesmírným tempem, některým odolával a předváděl dobré zákroky, ale přeci jen kvantita pokusů nesla nakonec výsledek pro Vlky. Ti navýšili postupně skóre až na 6:0 do konce první třetiny.

Ve druhé části hry již bylo znát, že Žolíkům došla síla a čertví Vlci jim tak stále působili problémy a měli chuť po gólech a dařilo se jim. První gól ve druhé části dal Mazánek, který si připsal nakonec v zápase hattrick. Šanci na něco vymyslet by mohli mít hráči žolíků při přesilovkách, těch měli spousty, protože častým návštěvníkem trestné lavice byl Zdeněk Urbánek ale i další. Ale chuť se prosadit v přesilovce způsobila, že Vlci mohli do rychlých kontrů. Dvě branky dali Vlci v oslabení, jmenovitě Knap a Hrubant. V polovině druhé části přijel sympaticky nabídnout hrát již jen na hrubý čas vedoucí Vlků Jaroslav Kincl, tušil jak těžké musí být pro hráče Jokers ani na chvíli si nesednout. Přesto Vlci měli chuť hrát, zakončovat a tak přidali ještě další branky. Velmi aktivní byl Tomáš Kincl, který hrál svůj možná nejlepší zápas za A tým Vlků.

Střídačka Wolves A

Střídačka Jokers

Ve třetí třetině již bylo jasno o výsledku, šlo spíše jen o to kolik ještě Vlci branek přidají. Tomás Kincl zakončil hattrcik, mezi střelce se zapsal i Slavík s Hrubantem. Žolíci se již snažili jen co nejdéle držet kotouč, žádné pokusy o zakončení nebo honbu za góly. Heroický výkon tak sice přinesl Žolíkům prohru ale čest poraženým v tento zápas platí dvojnásob. Vlci hráli s přehledem a jasně, drželi si zápasové tempo a nasazení. Tento tým má chuť se poprat o příčky nejvyšší a do odvety bude určitě stejně dobře připraven.

Vlci tak vedou, jsme zvědaví s jakým složením oba týmy nastoupí do odvety, slibujeme si však vyrovnanější podívanou.