Rozhodující zápas série bere Tornádo a jde dál, Lev končí

06.03.2019

Bartoš 2+2, Hemr 2+1, Cassius 92% (všichni TOR) / Mihál dvě branky (LEV)

Jediným souboj, který došel až do rozhodujícího utkání byl mezi HC Tornádo Praha a Fanklub Lev Praha. Kdo se tedy rozloučí s touto sezonou v PHM cup 2019 se mělo rozhodnout právě dnes. Bude silnější český lev na hrudi Fanklubu nebo si s nimi Tornádo poradí a půjdou dál oni?

Očekávaný vyrovnaný boj, plný osobních soubojů a dravosti začal lépe pro Lva. Hráči Tornáda se nechali hned na začátku utkání vyloučit, což během pěti vteřin vyřešila přesilovková formace se zakončujícím Mihálem, 1:0. Byli to velké emoce, šlo přece jen o hodně, což si všichni moc dobře uvědomovali. Soupeři si nenechali nit suchou a lítali po celém hřišti, tempo bylo vražedné. A když se podařilo Tornádu srovnat na 1:1, tak i z nich emoce stříkali široko daleko. Však oba týmy nastoupili v nejsilnější možné sestavě a nikdo nechtěl prohrát. A po prvním dějství byli k vítězství blíže Lvi, kterým vykouzlil úsměv na tvářích opět střílející Mihál, 2:1.

Během pauzy se rozdali pokyny, jak z taktického hlediska pokračovat. Více ze hry měli Lvi, nicméně druhá třetina ukázala sílu Tornáda. To využilo přesilovou hru zakončujícím Hemrem a bylo rázem srovnáno na 2:2. Čím déle svítilo toto skore na tabuli nad hlavou časoměřiče, tím více se přiostřovalo na kluzišti. Takové situace musel řešit rázně rozhodčí a vyloučeními se to jen hemžilo. A důkazem, že přesilová hra nemusí být vždy jen výhoda byla třetí branka Tornáda, kterou po nahrávce Dlouhého zakončil opět Hemr na 3:2. To mohlo být pro Lva ještě hůř, protože v tom samém oslabení unikající hráč za obranou soupeře branku přestřelil. Ale co se nestalo předtím, se stalo potom. V brankovišti soupeře se prosadil nejproduktivnější hráč soutěže Matoušek a zvýšil už na 4:2. Jakoby se nechali hráči Lva rozhodit tvrdou hrou Tornáda, což vyústilo ve strkanici uprostřed hřiště, za což se vylučovalo na obou stranách. A to, že se jednalo o opravdu tvrdý zápas nám dokázal hráč Tornáda, který za napadení protihráče dostal osobní trest do konce utkání. Takové zákroky tu opravdu nechceme vidět a sprcha je jediným východiskem. Přesilovou hru Lev do konce třetiny nedokázal využít, tak si zbylých 28 vteřin "přenesl" do třetiny poslední.

Zápas, který zdaleka neměl rozhodnutý výsledek. Pořád bylo o co hrát a bojovat. To vše se ukázalo na začátku třetí třetiny. Brankář Tornáda si dnes opravdu zachytal, Lev byl nebezpečný, ale v zakončení bezzubý. I v této třetině se musela hra kouskovat častými vyloučeními, které byli k vidění. A to opět pomohlo Tornádu. Že umí hrát v početní výhodě i nevýhodě ukázal Bartoš, který si v obou situacích dokázal poradit a postupně zvyšoval na 5:2, případně na 6:2. Po těchto brankách už bylo Tornádo opravdu blízko postupu. Asi nikdo o tom nepochyboval a hráči jim to ani nedovolili. Ba naopak, hřebíček do rakvičky přidal zakončením do šibenice Dlouhý, 7:2. Lev už neměl síly, hlavně ty psychické. Uvědomovali si, že jim sezona v PHM cup 2019 končí vysokou prohrou. Tu ještě ve hře 4 na 4 stvrdil Mario Lička, který uzavřel střeleckou listinu na 8:2. Závěrečná strkanice, s rukavicemi dole už na konečném výsledku nic nezměnila a tak poslední postupujícím do dalších bojů je tým HC Tornádo Praha.