Lev srovnal sérii s Tornádem!

24.02.2019

Horký 4+1, Hudler 1+4, Kunor 1+2 (všichni Lev) / Matoušek 2+2 (TOR)

Lev odvracel mečbol v sérii s Tornádem. Prohrával 1:0 na zápasy, ale zápas zvládl a s Tornádem si to o postup do čtvrtfinále rozdá v rozhodujícím zápase série

Oba týmy do zápasu nastoupili v pozměněných sestavách. Tornádo vyrukovalo v brance místo mladičkého Cassiuse se zkušeným Tučkem. Dále chyběl Tornádu Bartoš a třeba Jakl, který většinou tmelí obranu týmu. Lev také změna v brankovišti do Playoff naskočil Koňák, který hájil několik sezon branku Lvů, ale byl mimo hru kvůli závažným zdravotním obtížím přesto šel hájit klec svých Lvů. Lvu chyběl Mihál, slovenský rychlík, ale naopak vrátil se do sestavy Hudler a také kapitán Šimek.

Hned od úvodu bylo cítit, že Lvi jsou lépe připravení a naladění do zápasu. Od úvodu tlačili soupeře a prvních několik minutek měl Tuček plné ruce práce. Regner střílel prefektně, Kunor také a i Urbanova střela měla dobré parametry. Zatím ale bez gólového efektu. První gól padl, když Hudler skvěle odklonil obránce a poslal Regnerovi a ten zamířil přesně. Lev šel do vedení. Stále byl Lev aktivnější ale i Tornádo se začalo pomalu roztáčet. Pořádný vír dělal opět Matoušek, který také srovnával když z ostrého úhlu dostal kotouč za záda Koňáka. Přesto byl Lev po konci třetiny na tom lépe, neboť pěkná souhra, rychlá kombinace skončila gólem, přímo z první po ledě zvyšoval na 2:1 Kunor.

Ve druhé části hry na začátku bylo vidět, že Tornádo přidalo a Lev trochu polevil. To byla šance na zvrat, ale Koňák i se svou obranou odolali a tak se prosadil Lev potřetí v zápase. Kušnír, který normálně hájí branku Lvů v útoku byl platný a před brankařem Tučkem dokázal backhandem zasunout kotouč za jeho záda. Netrvalo dlouho a Lev měl další zámek, skvělá práce tria Regner, Hudler, Kušnír vyústila v backhandovou šanci Kušníra, která skončila na holi nehlídaného Hudlera a ten opět poslal kotouč do sítě Tornáda. Tornádo bylo v situaci, kdy se muselo něco stát a tak se rozjel Hemr, nabral rychlost drze šel do pásma a z levého kruhu krásně střelil do pravého horního růžku a bylo opět sníženo. Na rozdíl jedné branky se podařilo přiblížit hráčům TOrnáda, když Korejčík nahodil od bočního mantinelu na Koňáka a kotouč se záhadným způsobem dostal za jeho záda. Následovaly však chvíle Horkého. Tento spíše poziční než bruslivý typ hráče se prosadil poprvé v polovině třetiny a zvýšil a opět poslal Tornádo z euforie. A dokázal se prosadit ještě jednou do konce třetiny, dostal skvělou nahrávku od aktivního Kunora a zamířil do odkryté klece z pravé strany. Tornádo prohrávalo o tři branky, ale opět se vrátili do zápasu, protože se prosadil Šrámek. Nic nebylo jasné a stav po dvou třetinách tedy 6:4 pro Lvy.

V poslední třetině Lev věděl, že musí hrát pocitvě, naopak Tornádo muselo bušit do obrany Lvů naplno. Hra byla vyrovnaná, ale více šancí si vytvořili hráči Tornáda, ale šance zatím mařil Koňák, až na individuální akci Matouška, který svým osobitým stylem si udělal prostor od svého hlídacího psa a vystřelil přesně do horní části branky. Sníženo a opět zápas který byl naprosto těsný. Ale tento zápas vyšel Horkému jako snad žádný jiný předtím, Tornádo bylo zamčené v pásmu, Regner z rohu poslal na modrou, Horký se napřáhl a prostřelil vše a kotouč rozvlnil síť za zády Tučka. 7:5 na světelné tabuli. Následovala akce Lvů, kteří se bleskově kombinací dostali do pásma a nahrávku Kunora zakončil Urban, Lev vedl již o tři branky a Tornádu utíkal čas nesmírně rychle. Přesto se ale ještě nachystalo závěrečné drama, protože se prosadil Leoš Svoboda, který jako posila do Playoff má za úkol oživit útok svého týmu, povedlo s mu to a bylo to "jen" o dvě branky. Tornádo v závěru ještě zkoušelo powerplay bez brankaře, ale Lev vcelku poctivě bránil a když sze středního pásma kotouč poslal někam dopředu Hudler, trefil ještě Horkého hůl a kotouč, který se postavil na hranu se nečekaně dokutálel až do odkryté klece. Bylo vymalováno Lev srovnává sérii na 1:1 výsledkem 9:6