Tornádo jde do vedení v sérii se Lvem

17.02.2019

Bartoš hattrick, Rodinger do prázdné pečetil (oba TOR) / Kunor 2+1, Regner 1+2 (oba LEV)

Zápas od kterého si veřejnost slibovala opravdový Playoff zápas. Předpoklady se potvrdily a byl to opravdu zápas až do samotného konce, kdy až při risku bez brankaře Tornádo finálně rozhodlo.

Do zápasu nastoupili hráči Tornáda více koncentrování, Lev se trousil až příliš pozdě z kabiny na led. Nažhavení hráči Tornáda tak měli lepší vstup do utkání. Netrvalo to příliš dlouho a Tornádo vedlo 1:0. Kdo jiný než Matoušek mohl dát první branku. Ztráta puku ve střední třetině a kombinace rozložila Lva. Lev ale nabral sílu a střelecky se také prosadil Urban dorazil kotouč za již ležícího Cassiuse po pěkné práci Regnera. Zápas se stal vyrovnaným, ale přišly velké chyby ve Lví obraně a těch mistrně využil Bartoš a nasázel v první třetině hattrick a poslal tak Tornádo do vedení 4:1. Několikrát se dokázal dostat ke kotouči i když obránci byli na místě ale svou šikovností je předčil.

Ve druhé třetině se zvedl výkon Lva, ti se začali více bruslit. I tak Tornádo mohlo zasadit další úder ale na v brankovišti zachraňoval Smutek obránce Lva už jasný gól. To zvedlo Lvy a když Regner utočil obranu Tornáda bylo sníženo na rozdíl dvou branek. Lev se více tlačil dopředu a tak vzadu stále více vyráželi dopředu Hemr nebo Matoušek. Při jednom z brejků musel zatáhnout za ruční brzdu obránce Lva a bylo nařízeno trestné střílení. Ujal se ho Matoušek, ale bravurně ho vychytal Pazdera v brance Lvů. Přesto se ale gól Tornádu v druhé části podařilo dát. Peca využil pěkné kombinace a nehlídán mezi kruhy překonal po páté Pazderu. Lvi už museli naplno zapnout do útočného pásma. Měli k tomu i příležitosti, díky mnoha vyloučením hráčů Tornáda. Především Kunor ožil, dostal opět od aktivního Regnera nahrávku kterou využil a snížil opět na rozdíl dvou branek 5:3

Zlomový moment se stal na začátku třetí třetiny, Lev měl možnost hrát dlouho v přesilovce za několik podražení a dalších faulů hráčů Tornáda. Při situaci čtyři na tři Lev vyhrál vhazování Urban napřáhl ke střele ale trefil prvního hráče Tornáda Svobodu, ten vyrazil kupředu a sekundující Matoušek zakončil jeho úprk gólem ve třech. Největší šance pro Lva se vrátit zpět do utkání skončila naopak obdrženou brankou. Lev sice ještě 4 minuty před koncem snížil opět na 4:6 po velkém tlaku, ve kterém pokračoval téměř do konce utkání v šesti hráčích v poli, ale nakonec ještě kapitán Rodinger pečetil gólem do prázdné branky. 7:4 tak vítězí Tornádo.