Domynos vyřazují Ústav

21.02.2019

Urban hattrick (PRO) / Čermák 5+1! (DOM)

V tom samém týdnu se potkali v osmifinálové sérii opět Domynos a Projekťák. Po výhře 4:1 vedlo v zápase Domynos 1:0 na zápasy a dokázalo přejít nejkratší možnou cestou do čtvrtfinále PHM Cupu 2019

Oba týmy v silnějším složení než v pondělním kole. Hráčů Ústavu bylo dokonce na dvě plné formace a jeden hráč navíc a stejně složený byl tým Domynos. Začátek utkání byl aktivní z obou stran a Domynos nastoupili do utkání trochu opatrněji. Nechtěli opakovat drsný výkon z minulého utkání a tak se dostávali do tempa pomaleji. Ústav naopak hýřil pohybem a zkoušel překvapit Neumanna v brance Domynos hned na začátku. Dobře se pokoušel prosadil Orihel, ale Neumann ho vychytal. Domynos se po několika minutách hry chytl a začal zamykat Projekťáky v pásmu za Berounský se v brance měl co ohánět. Schiefner měl dobrou šanci, kterou likvidoval golman Projekťáku. Ten měl často problém s tečováním od vlastních obránců, za což je po právu káral. Od modré totiž stříleli pohotový beci Domynos. Kos nebo Jíša to zkoušeli pěkně, ale Ústav odolával. Hru Domynos určitě oživil Borovský, který se vrátil do hry a dělal problémy zadákům Ústavu. Do zápasu se ale na druhé straně z reprezentačního tripu v Kanadě vrátila Marina Hužvárová a také se snažila prosadit, ale proti robustním zadákům Domynos neměla moc šancí se dostat do trháku. Skóre se poprvé měnilo a překvapivě při přesilové hře Domynos, ale gól padl právě do jejich svatyně. Vyloučen byl Horký za nedovolené bránění a Urban to vzal na sebe, v chuti ušetřit vteřinky se vydal skrz celé hřiště a když ho obránci nezmáčkli dokázal ještě backhandovým blafákem poslat svůj tým do vedení. Opakoval se tak scénář z prvního duelu série. Do konce přesilovky se Domynos z tlaku neprosadili, Meruna měl dobrou šanci, ale Berounský předváděl skvělé zákroky. Po třetině tak stav 1:0 pro Ústav.

Ve druhé fázi hry již bylo znát, že do toho šlapají Domynos o sto šest, zamykali Projekťáky v obrané třetině. A bylo jen otázkou času kdy hráz povolí pod náporem Domynos. Přesto se ale Ústav mohl dostat do vedení, nádherný pas poslal na Urbana Psota, na hranici ofsajdu jej dlouhán Ústavu převzal, ale Neumann se roztáhl proti střelci, který zkoušel "Forsbergovu" kličku. První kdo dokázal prolomit zatím pevného Berounského byl Meruna, šikovná teč střely Vopavy od modré a vlastně šťastný načal cestu za postupem. Nedlouho po úvodní brance totiž špatná komunikace tria hráčů Ústavu za vlastní brankou způsobila že kotouč sebral opět akční Meruna a mohl na nepokrytého Čermáka před brankou poslat nabídku, který v posledních dnech skvěle hrající tahoun Domynos s přehledem využil. Zápas byl otočený a Domynos se dostávali do pohody. Přidali další zářez. Vlček se nerozpakoval a poslal pěknou jedovku z první a dal třetí gól. Ústav začal hrát aktivněji v druhé půli třetiny a zahrozil, Hužvárová měla možnost, ale ke kotouči se včas vrátil Vopava a zamezil snížení. Ladislav Ptáček se dostal do brejku, ale zradily ho brusle v rozhodující okamžik. A pravidlo nedáš dostaneš platilo i nyní. Kombinace rychlé rozebrání obrany a Čermák pálil opět přesně. Borovský ho našel skvěle a bylo to již 4:1. S Ústavem už to vypadalo bídně, ale nesložili zbraně a začali se tlačit před Neumanna a ukázali, že i oni mohou udělat zámek. Z jednoho takového kolotoče, nakonec doklepl Urban střelu po pěkné práci Orihela a bylo sníženo 4:2 pro Domynos tak po dvou třetinách.

Zápas byl otevřený, Projekťáci přeskládali formace a doufali, že udělají vítr v obraně Domynos. Vysunuli svůj forčeking a opravdu často dokázali získat puky a vracet hru do pásma Domynos, ale bez gólového efektu. A tak Domynos mohli v případě získání puku rozjíždět útoky 3 na 2 4 na 2 apd. Tím se začalo měnit skóre časteji. Pomohly k tomu i chyby ve střídání Ústaváků, kteří někdy nechali jen dva beky samotné bránit trio nebo čtveřici hráčů v modrém. A takoví šikovní hráči jako Borovský nebo Niessner vědí jak naložit s takovou nabídkou. No nejlépe se dařilo rozjetému Čermákovi, ten zakončil hattrick a zvýšil na 5:2. Netrvalo dlouho a dal takzvaný čtvrtou branku. A ještě stihl v dalším střídání najít parťáka Schiefnera a bylo definitivně po zápase. 7:2 už bylo pro Projekťáčky moc velké sousto, snažili se sice dotírat a hluboko vytaženým pressingem si pár šancí vytvořili ale Neumann vždy uměl zmařit jejich pokusy. Další přečíslení zakončoval Borovský krásnou trefou, se kterou ani tak dobrý golman jako Bernouský nemohl nic dělat. A Čermákovi to nebylo málo, ještě stihl takzvaný "Buretrick" když se prosadil po získání kotouče sám tváří v tvář golmanovi. Symbolickou tečkou za zápasem této osmifinálové série a vůbec za celým učinkováním Projekťáku v sezoně dal Urban, který tak kuriózním gólem v leže zakončil svůj hattrick.

Mužem zápasu byl vyhlášen pochopitelně na straně Domynos Miroslav Čermák a na straně ústavu Marina Hužvárová :D
Ta komentovala zápas slovy: "Bylo to hezký"
Což je krásné milé hodnocení právě po minule nepěkném zápase, takže jsme rádi, že to nakonec jde :)