Drsný zápas až v poslední třetině urval Domynos

18.02.2019

Čermák 2góly, Hamalčík 40 zákroků (oba DOM) / Berounský 65 zákroků (PRO)

Zápas, který favorizoval jasně Domynos byl těsný, bohužel příliš tvrdý na amatérský hokej. Ústav ztratil nadějné vedení ve třetí třetině.

Zápas do kterého Ústav po dohodě se soupeřem nastoupil s hráči mimo kvótu šesti odehraných utkání, někteří vůbec poprvé do soutěžního zápasu PHM Cupu možná poprvé do zápasu vůbec. Přesto začátek zápasu byl především ze strany Ústavu překvapující, neboť dělali svým pohybem trochu problémy hráčům Domynos, kteří začali spíše vlažněji. Až v polovině třetiny se začali osmělovat a začali ohrožovat Berounského, který opět vytahoval zákroky z říše snů. Domynos nastoupili bez některých opor a především Borovský chyběl na ledě, ale na střídačce byl, ale jako čerstvý otec se svým potomkem v náručí. V druhé půlce třetiny se poprvé rozvlnila síť ojedinělá střela Projekťáků a hned gól, ale na takové vymetení pavučiny nemohl Hamalčík dosáhnout, Ústav tak vedl 1:0. Do konce třetiny se zvyšoval tlak Domynos ale Berounský je držel v šachu.

Ve druhé části hry se hra zkomplikovala, bohužel se stala nepříjemná situace Jan Jíša z týmu Domynos zcela zbytečně a na amatérský hokej zcela nepřiměřeně atakoval hráče Ústavu do oblasti hlavy a krku. Hráč Vlastimil Fišer, který se hokej zatím učí musel ihned odstoupit ze zápasu. Obličej se mu zalil ihned krví po napadení od Jíši. Přímo ze zápasu putoval hráč do nemocnice, kde mu byla zašitá tržná rána v obličeji a Fišer musí podstoupit dále zákrok na srovnání zlomeného nosu. Pevně věříme, že se Vlastimil Fišer brzy uzdraví a že na hokej nezanevře a jednou se na led opět vrátí. Situace poznamenala nepříjemně celý vývoj utkání. O to hůř, že rozhodčí Kovařík celou situaci neviděl, neboť řešil jinou situaci na druhé části kluziště. Jíša tak mohl pokračovat dál v zápase, nebyl udělen žádný trest k údivu zřejmě všech přítomných. Utkání se tak drobilo do debat a místo radosti z hokeje tak bylo vidět mnoho nepřiměřených soubojů. I tak se v druhé třetině dělo o hokejové stránce něco zajímavého. Především opět skvělé zákroky na obou stranách, oba týmy stříleli ostrými, ale jak Hamalčík tak Berounský. Do zajímavého trháku se dostával hráč Lebl v dresu Ústavu a obránce ho při zakončení hokejkou zahákoval a rozhodčí nařídil trestné střílení. Místo Lebla šel na trestné střílení Urban, ten udělal dobrou kličku, roztáhl Hamalčíka, ale nakonec puk rozezvonil tyčku. Tedy skóre zůstalo 1:0. Možná zlomový bod utkání.

Ve třetí části zápasu bylo jasné, že Domynos půjdou za vyrovnáním. První branku dal Čermák, který po levé straně nabruslil do pásma a trefil na přední tyči místo v Berounského brance. Bylo srovnáno. Dále pokračovala Jíša v rozdávání úderů, Urban skončil po jeho zákroku se zlomeným plexisklem na helmě a na několik minut musel situaci řešit v útrobách haly. Domynos získali momentum zápasu na svou stranu Burgel překonal podruhé brankaře ústavu a otočil zápas. Ústav již ztrácel sílu a především Hamalčík zachytal parádně. Proti dobrým šancím perfektně zasáhl a podržel tak svůj tým, který mohl ještě navýšit a uklidnit tak svůj tým. Kopáček se z obrané pozice dostal do střelecké šance a nemýlil se. Rychlé branky po sobě tu poslední v zápase přidal ještě Čermák na konečných 4:1. Domynos tak jdou do vedení v sérii, ale radost vzhledem k průběhu a především krvavému zranění které vyžadovalo lérkařsou pomoc neměl asi nikdo. Pevně věříme, že vzájemný respekt, úcta k soupeři a radost z hezkých akcí je víc než si dokazovat svou fyzickou zdatnost. Odveta již tento čtvrtek, opět na Škoda Icerink