Běrkut ve třetí třetině získal vedení v sérii proti Lenovu

19.02.2019

Hejna 60 zákroků, Došlý 1+1 (oba LNV) / Koněv 2+3, Dunchanka 2+1(oba BER)

Na led Holešovické TipSport Areny se po dlouhé době vrátilo Playoff pořádné soutěže a vyrovnaný zápas byl ozdobou Playoff PHM Cupu 2019. Nakonec výhru slaví "ruský medvěd"

Zápas začal vlažně, oba týmy hledaly tempo. Lenovo možná šetřilo síly, protože nastoupilo jen v sedmi hráčích. Běrkut možná nezvykle před tichou halou bez hudby hledal nabuzení a svůj herní rytmus. Zápas byl ale od úvodu vyrovnaný. Lenovo se dostávalo k zakončení v úvodu častěji a první se prosadil Vácha. Když ukořistil a rukou si sklepl vysokou nahrávku obránce Běrkutu a stál před Belovem sám. Ten si sice sáhl na jeho střelu ale ta zaplachtila do pravého horního rohu. Lenovo vedlo překvapivě 1:0. Běrkut se probral a začal šlapat do ledu, který praskal, betony Hejny duněly pod palbou střel hráčů v černých dresech. Hejna chytal famózně. Kapituloval až po hezké akci, kdy Zverev prostrčil kotouč mezi dva obránce paradoxně taková "česká ulička" a kotouč získal Sidorov který udělal pohotový blafák a zavěsil za Hejnu. Bylo srovnáno. Další pokračování tlaku Běrkutu po brance ale vyústilo v zisk kotouče, kdy Pavel Došlý z Lenova zablokoval střelu obránce Běrkutu a jel do brejku. Přes celé hřiště měl čas si rozmyslet co provede. Nekomplikoval si život a poslal kotouč do pravého horního rohu branky Bělova. Lenovo opět vedlo o gól. Lenovo hrálo poctivě ze zadních řad a Hejna dělal co mohl, ale nestačil na střelu dlouhána Koněva, ta rozvlnila síťku a po třetině stav nečekaný 2:2.

Ve druhé části hry již Lenovo začalo hrát více úsporně, opravdu se semkli kolem Hejny a nechali šikovným hráčům Běrkutu prostro ve třetině vymýšlet různé manévry, ale ty nekončily gólem, někdy naopak brejkem, ale síla na nějaký rychlý úprk už Lenovu trošku docházela. Běrkut tak točil své soupeře a sypal jednu střelu za druhou, ale Hejna ukazoval jako ostatně celou tuto sezonu skvělé zákroky. Po vyloučení hráče Běrkutu ještě pokračovala chvíle tlaku když ale kotouč už vypadalo že má bezpečně na holi obrana Běrkutu zmocnil se ho na modré Došlý poslal na veterána Krejčího ten z první na naprosto nepokrytého Bartoně a Lenovo opět vedlo 3:2. Byla to obrovská radost pro Lenovo, cítili že v tomto utkání šanci prostě mají navzdory papírovým předpokladům. Bližil se závěr třetiny vypadalo to že bude remíza, ale Roganov to vzal na sebe poslal pěknou švihovku a srovnal na 3:3

Závěrečná třetina byla dlouhou dobu vyrovnaná, organizátoři zápasu je již připravovali že eventuální nájezdy jsou ve hře a vypadají reálně, ale Běrkut asi nechtěl toto drama připustit a také málo sil sedmi statečných hráčů Lenova způsobilo, že Běrkut na konci zápasu rozhodl. Nejprve se dvakrát prosadil hezky Dunchanka a to již nezbylo Lenovu než to zkoušet více dopředu a tak Hejna zůstal ještě dvakrát zcela sám. Branku dal ještě Koněv a Zverev a ti pečetili že první utkání patří Běrkutu.