Favorit jde dál, Vlčí béčko končí

25.02.2019

Novák 1+1 (WLB) / Cetl 3+2, Zverev 1+6, Šneberger 3+1 (všichni HTP)

Dnešní 2. utkání osmifinálové fáze soutěže proti sobě svedl týmy Prague Wolves "B" a favorita celé soutěže Hokejové tréninky Praha. Pokud chtěli vlci pomýšlet na prodloužení sezony museli by dnešní utkání vyhrát, což se jim bohužel nepovedlo. Ale pojďme popořadě.

Domácí si hned od začátku utkání nepohlídali střelce Denise Zvereva (v prvním utkání 5+2) a ten již po půl minutě hry otevřel skóre střelou nad rameno Grosse. Hokejové tréninky měly od začátku obrovskou chuť do útoku a sypali jednu střelu za druhou na branku soupeře. Nicméně se do konce třetiny ujaly pouze další dvě branky. U druhé branky zafungovala spolupráce celého útoku, kdy po ose Zverev, Plaček zakončoval Cetl situaci 2 na 1. Běžela 6. minuta, kdy se výborným zákrokem blýsknul Gross a vyřešil tak pohotovým přesunem přečíslení soupeře zákrokem lapačkou. Domácí hrozili z brejků, jeden takový v situaci 2 na 1 vyřešil přesvědčivým zákrokem Kalašnikov. Šneberger byl posledním střelcem této třetiny, kdy mu Cetl přihrávkou z rohu kros brankoviště nabídl možnost zakončit, pro střelce už to bylo jednoduché zakončení "z jedničky" do horní poloviny brány.

Ve druhé třetině padaly góly do branek obou brankářů. Svůj náskok však nejdřív navyšovali favorité této série, kdy se dostali až na rozdíl sedmi branek. Zejména branka na 5:0 byla pohledná, kdy vyřešili situaci 3 na 1 zakončením do prázdné brány, to by si v ELH zasloužilo nominaci na Zlatou helmu. Ze stejné situace se povedlo poprvé v sérii překonat Kalašnikova hráčům Prague Wolves, kdy úspěšným střelcem byl Janoušek. Jediným vyloučeným hráčem 2. třetiny byl hráč domácího týmu, což dokázali hosté využít brankou Zvereva. Poté přidali oba týmy ještě po jedné brance a skóre po siréně byylo 2:9.

Hráči Prague Wolves jakoby nebyli soustředěni na začátky třetin. Hned z první střeli na bránu se prosadil Marek Plaček. To byla desátá branka týmu HTP, což znamená určitě nějakou odměnu pro hráče do kabiny od střelce této branky. Další branka padla v zápětí, kdy se trefil Lukáš Plaček. Ve třetí třetině si moc nezahrál Golis (WLB), který dostal od rozhodčího Výborného osobní trest na 10 minut. Poslední, kdo se zapsal do zápisu utkání byli hráči HTP po přihrávce Mrkvičky zakončoval z prostoru mezi kruhy L. Ptáček, to však dokázal ještě Gross vyrazit, nicméně na dorážku Šnebergera byl již krátký. V poslední minutě utkání udělal brankář Kalašnikov chybu za svou brankou, kterou však hráči Prague Wolves nedokázali využít zasunutím do odkryté brány. Konečný výsledek byl 2:12. Tímto HTP postupují do další fáze soutěže poměrem 2:0 na zápasy.

Hvězdou utkání týmu Prague Wolves "B" byl hráč č. 11 Křížek, který si připsal obě přihrávky na braky svých spoluhráčů. Za tým Hokejové tréninky Praha se prosadil "hattrickem" Cetl, který si tak zaslouží též toto ocenění.