Mimoni zvládli i závěrečný tlak Intelsolu a postupují

18.03.2019

Ptáček 1+2, Hrdel 1+1 (oba MIM) / Strýček 1+2, Intlesol střídal golmany

Druhé utkání série. Intelsol musel vyhrát aby si vynutil rozhodující zápas. Byl to boj až do posledních vteřin, ale nakonec branka Ptáčka ve třetí třetině se ukázala jako vítězná!

Rychlé tempo a dravost ze strany Intelsolu hned od úvodu. První tlak však přestála jak obrana Mimoňů tak především Gross, který překvapivě vystřídal v brance Štěrbu, který vychytal v úvodním utkání série výhru. Nakonec ale nasazení Grosse bylo jedním z klíčových faktorů úspěchu. Ale popořadě. Nejprve hvězdy Mimoňů na trestné lavici Hrdel a Fišer a jejich tým odolával kreativitě Ilusionistů při oslabení třech proti pěti. Zvládli to ale dobře. A tak mohli posíleni tímto momentem začít operovat i ve předu. První se prosadil po spíše individuální akci Fišer, ten táhl kotouč po pravé straně neměl komu nahrát a tak se natlačil před branku a trefil pravý horní roh přesně. Pěkné šance na obou stranách ale suverénně více pokusů měl Intelsol, ale Gross chytal jako vyměněný. Druhou branku přidali opět Mimonští a opět to nebyla nijak vypracovaná akce, ale Hrdel spíše na jistotu pálil směr branka z ostrého úhlu od pravého mantinelu, ale tak tvrdě, že kotouč prošel skrz betony po ledě a Mimoni vedli 2:0.

Druhá třetina a tlak Intelsolu trochu ustal a naopak Mimoni začali zavírat častěji svého soka. Třetí gól Mimoňů dal Klečka. S Intelsolem to nevypadalo vůbec dobře, situace byla vážná. Hráči tak začali vysoko forčekovat, ale to by nesměl být v sestavě Mimonů Ptáček, ten golfákem od vlastní branky poslal pas na rozjetého Hrdela a ten se nemýlil a zvýšil již na 4:0. Zakončil mezi betony nešťastného Strýčka. Intelsol zažádal o timeout a došlo ke střídání brankářů a rychlé poradě co a jak s vývojem utkání. Strýček nemohl za branky které obrdžel, přesto bylo třeba něco udělat. Provazník se nestihl ani rozhýbat a už na něj posílali Mimoni jedovku. Ale chytl a povzbudil svůj tým. Začalo se tak více zase odehrávat dění zápasu v obrané třetině Mimoňů. Ilusionisté tlačili a po souvislejším tlaku dali první důležitý gól. Jankovič se prosadil když po objezdu branky dokázal na levé tyčce propasírovat kotouč mezi Grossem a tyčkou. Ilusionisté se probudili. Lehké nedorozumění Mimoňů ve středním pásmu a dopředu vyráží do trháku Zajíček a přehazuje Grosse který vyjel, ale již pozdě. Sníženo na 2:4. Zápas tak byl po druhé části stále otevřený.

Bylo cítit, že Mimoni hrají na taktické držení vedení, mají na to hráče, zkušené borce co vědí podržet kotouč, ale Ilusionisté měli touhu po PHM Cupu a tak šli za vyrovnáním a byli blízko. David Strýček se prosadil a snížil na rozdíl jediné branky na 3:4. Mimoni stále pečlivě bránili a nechtěli udělat chybu, přesto se v jeden moment možná riskantně vytáhli Stýblo v pravém rohu vybojoval, Karabec poslal tam kde nikdo nebyl na vrchol kruhů. Ptáček vyhodnotil, že to je moment z bezpečné obrané ulity se vytáhnout a šlápnout do toho naplno, napřáhl a propálil vše. Zvýšil na 5:3. Ilusionisté neskládali zbraně ještě bylo hodně času do konce zápasu ale dokázali už jen vykřesat naději v závěru tři minutky před koncem kdy se prosadil Hroboň po důrazném zakončení, kdy kotouč byl pod houští těl, přesto ho Hroboň dopravil za čáru. Inlusionisté ještě bojovali ze všech sil, šli do toho naplno. Odvolali brankaře, Mimoni vyhazovali hlídali si aby udrželi těsné vedení. Nakonec siréna ohlásila konec zápasu a Mimoni slavili, zatímco Intelsol skončil ve čtvrtfinále.