Obrat Mimoňů v prvním čtvrtfinále s Intelsolem

13.03.2019

Honetshlager 2+1 (INT) Ztráta vedení 4:1 z první třetiny / Hrdel (3+3) a Klečka hattrick (oba MIM)

Velký souboj, velkých favoritů a velkých jmen v soutěži to je série mezi Mimoni a Ilusionisty. Oba týmy v našláplé sestavě vstoupili do "pravého" Playoff zápasu.

Intelsol na tři plné formace připraven bruslit jako nikdy předtím, Mimoni vědomi si první opravdu velké zkoušky v sezoně, kdy bude potřeba aby hvězdy podaly nejlepší možný výkon. Začalo se hned zostra a Intelsol byl nažhavený, hned musel Šterba řešit první střely Pacovského. Netrvalo to dlouho a viděli jsme první gól zápasu Intelsol rychle rozebral obranu brankář už klouzal jiným směrem a Honetschlager před brankou zamířil přesně a otevřel skóre. Rychlé otevření skóre a stále větší aktivita na straně Intelsolu, ale podařilo se srovnat. Z levé strany dostal kotouč Klečka a uděla kličku do středu a zasunul za Strýčka. Další moment v obraném pásmu Mimoňů, smolný pro hráče ve žlutém, vypadalo to že Šterba už má kotouč v brankovišti pod kontrolou, ale dotíravý Ilusionisté ho vyškrábli a přehodili golmana byl to Pacovský kdo se radoval z branky. Intelsol pokračoval v důrazné hře a Šterba chtěl zamezit při další střele dalšímu buly v pásmu a tak rychle posunul kotouč, ale tak jemně, že první byl u něj Honetschlager a měl lehkou práci 3:1. Už to vypadalo, že Šterba nemá svůj den, Gross připravený případně vystřídat a hájit svatyni však ale zůstával klidný. Víra v brankaře se nakonec vyplatila. I když závěr třetiny patřil Intelsolu, kotouč jen jemným pohybem dostal z pravé strany za záda brankaře Mimoňů Kulda a vypadalo to, že máme jednoznačný zápas.

Mimoni si řekli co chtějí hrát o přestávce i když začínali v oslabení přestáli tlak Ilusionistů a řítili se vpřed mnohem odvážněji. Hrdel, Klečka a Fišer rozehráli pěknou akci, Fišer poslal po prknech na zadání mantinel, tam byl Hrdel ten našel mezi kruhy Ptáčka, ten mohl střílet ale úplně volný Klečka byla lepší volba. Ten rozvlnil síť stav byl rázem vyrovnanější. Dále pokračovali manévry Mimoňů a na třetí gól se dlouho nečekalo. Hruška zakončil dobrou kombinaci a bylo sníženo jen na rozdíl jediné branky. Intelsol do toho tak šlápl, opět velké šance, ale nyní již byl Šterba jako vyměněný. Hasil co se dalo a bedlivě střežil svou branku. Nevyzrál na něj ani Holakovský nebo aktivní Litomiský. Již v druhé půlce utkání došlo k vyrovnání Klečka s Hrdelem předvedli ukázkové zakončení 2 na jednoho snad čtyřikrát si vyměnili kotouč a zcela do prázdné nakonec zakončil Hrdel. Bylo srovnáno. Tak jak se do klidu dostal golman Mimoňů Šterba to neplatilo o Strýčkovi, ten burcoval a snažil se probudit své obránce k lepším výkonům. Navíc dostali Mimoňi obrovskou šanci zasadit smrtící úder. Měli přesilovku 5 na 3 ale nedařilo se jim zakončit a tak nakonec Intelsol mohl povzbuzen jít do třetí třetiny, ale přeci jen s vědomím ztráty zápasu ve kterém vedete 4:1 a nakonec po dvou třetinách je stav 4:4 není nic zajímavého na týmovou pohodu.

Mimoňi byli naopak více v klidu a hráli poctivě z dobrých rozehrávek vyráželi na steč. Opět elitní formace nejen Mimoňů ale celé ligy úřadovala Klečka zakončil kombinaci Ptáčka z Hrdelem a Mimoni šli do vedení. Intelsol už ztratil svou lehkost přesnost i rychlost a možná i víru. Nerozhodnost jednoho z obránců navíc dokázal využít opět Adam Klečka. Klečka vyrazil ze střídačky a obral o kotouč váhajícího beka nadzvedl mu hokejku a řítil se sám na branku. A Klečka ví jak si poradit sám proti brankaři. Završil svůj hattrick a dal zřejmě smrtící hřebíček jinak silnému a kompaktnímu Intelsolu. Ti se začali spíše dohadovat než aby zásadně zvýšili tempo a tlak. Navíc smolný gól poslední do sítě Intelsolu byl téměř z nulového úhlu. Hrdel poslal kotouč, který si Strýček patkou hokejky poslal za brankovou čáru. Bylo sice dost času na srovnání téměř sedm minut, ale Intelsol již nenašel dost sil a kreativity. Jediný kdo se prosadil byl Litomiský který snižoval sice na 5:7 ale pečlivá hra Mimoňů nenechala zkomplikovat výsledek. Mimoni tak berou v dramatickém zápase první výhru a do odvety se jim půjde lehčeji než Intelsolu, nad kterými visí "Damoklův" meč.