Vlci zabrali a v posledním zápase série vyřadili Tornádo

25.03.2019

Vladyka 1+1 (TOR) / Tetřev hattrick, Kucarov 93% úspěšnost (oba WLA)

Za stavu 1:1 se rozehrálo rozhodující utkání série. Po infarktovém první utkání, které rozhodly až nájezdy pro Vlky a druhém, kdy naopak Tornádo doslova smetlo Vlky bylo nejasné kdo nakonec půjde dál. Mezi oba tábory to vřelo a zápas přilákal opravdu mnoho diváků.

Hned od úvodu měl zápas super parametry a další reklama na Playoff! První ostrý zákrok si připsal Kucarov z týmu Wolves kteří oblékli svou černou variantu dresů. První gól přišel vcelku rychle ve třetí minutě byl již otevřen gólový účet na straně Vlků. Rychlá přímočará akce kterou zakončoval nekompromisně Hora. Následovaly těžké chvíli pro Tornádo. Po úvodním gólů totiž přišly dva fauly Tornáda. Nejprve za podrážení a hned za chvilku za faul kolenem. Wolves tak měli šanci využít dvojnásobnou početní výhodu.To se nakonec podařilo a Karel Kratochvíl dal druhou branku do sítě Tornáda. Vlci byli psychicky na koni a měli do tohoto momentu i výrazně více střeleckých pokusů. Ale Tornádo se dokázalo sebrat a uzamklo soupeře v pásmu alespoň na chvíli si vytvořili tlak na branku a když Rodinger získal za brankou puk, přenechal Vladykovi a ten z poza branky dostal kotouč za záda Kucarova. Byl to zvláštní odraz od zad brankaře, přesto důležitý a platný gól pro Tornádo. Tornádo povzbuzeno gólem zvedlo aktivitu a hrálo lépe po polovině první třetiny. Ale Vlkům se dařilo střelecky. Na 3:1 zvyšoval opět Kratochvíli, když se dobře zorientoval před Cassiusem a využil možnost dorážky střely od modré čáry. Dokázal mezi brankařem a tyčkou dostat kotouč za čáru. Velkou šanci na udržení kontaktu se soupeřem měl Matoušek z Tornáda, poslal skvělou střelu, ale zvonila jen konstrukce branky. Stav tedy po první třetině lepší pro Vlky.

Druhá fáze byla silová hra, ale také rychlá. Navíc se více osmělili hráči Tornáda a zasypávali Kucarova střelbou. Z počátku třetiny měli mnohem lepší pohyb a vytvářeli si tlak. Ale paradoxně obdrželi gól jako jediní v této třetině právě hráči Tornáda. Ještě nepříjemnější pro psychiku týmu který prohrával bylo, že branka padla v oslabení. Tři proti čtyřem byl poměr sil na ledě, přesto Tetřev se rozhodl, že se vydá na odvážný únik a dokázal ho zakončit přesně a Vlci tak vedli již 4:1. Ještě další přesilové hry jsme viděli v této třetině, ale branka již nepadla.

Poslední třetina bylo jasné, že do útoku se budou tlačit hráči Tornáda za každou cenu, prohrávali o tři branky. Zvedli tak pohyb a také přidali na důrazu, to ale nakonec vedlo spíše ke zbytečným vyloučením v rozhodující momenty zápasu. Ale popořadě. Pvní se prosadili hráči Tornádo a vrátili se tak do zápasu. Jan Hemr to vzal na sebe, nenechal s rozhodit a poslal nechytatelnou střelu přímo do růžku. Šance na zvrat, ale byla vcelku rychle pohřbená. Tornádo nezvládlo vyhození poslalo kotouč po mantinelu tak slabě, že neopustil třetinu. Šikovně napadající hráč zachytil ještě v pásmu a posla zpět před branku, tam byli sami dva hráči Vlků. Hora s Tetřevem, sice trochu zamotali zakončení, ale nakonec sami dva udolali Cassiuse, který nemohl těmto střelcům sám čelit. 5:2 pro Vlky a to už vypadalo velmi nadějně pro tento ambiciózní tým. Ale Tornádo se nevzdalo a opět se vracelo do zápasu kontaktním gólem. Rychlé zavezení do pásma a Matoušek střílel hned pod víko a bylo sníženo na 3:5. Delší chvíli se hrálo v obraném pásmu Vlků, Tornádo tlačilo ale Kucarov vychytával mnoho dobrých pokusů. Rychlý kontr z obranné ulity předvedli Vlci. Hrubant vyrazil po levé straně poslal přihrávku napříč třetinou tu si bruslí zpracoval a přikopl pohotově Študent a tak zároveň vyšachoval Cassiuse a po zemi mohl zakončit do odkryté klece. 6:3 pro Vlky. A ti měli prostě efektivitu v proměňování na své straně. Opět byli pod tlakem zavření ve svém pásmu, ale Tetřev se dokázal dostat do brejku a i když Cassius proti němu vyrazil Tetřev byl rychlejší a poradil si brankařem a přidal sedmou finální trefu zápasu i celé série.