Tornádo nabralo sílu a smetlo v odvetě Vlky

17.03.2019

Vlci střídali golmany + Dva vyšší tresty / Matoušek 1+2, Cassius shutout (TOR)

Po nájezdovém dramatu z prvního utkání vedli Wolfové 1:0 na zápasy, ale Tornádo se dokázalo vyburcovat a v disciplinovaném výkonu srovnalo sérii na 1:1

Již od úvodu střetnutí bylo cítit, že Tornádo jdou do zápasu naplno. Jakoby bylo jasné, že taktika je taková, dát co nejdříve první gól a dominovat zápasu od samého začátku. Již po několika minutách byla převaha střel 8 ku 2 pro Tornádo. Kucarov musel řešit mnoho pokusů a zatím mu to vycházelo. Následovala přesilová hra, která nebyla využitá, ale přesto důležitá pro vývoj zápasu. Študent poslal, zřejmě nechtěně ale nebezpečně hráče který byl zády do hry nebezpečně přímo na hrazení. Rozhodčí tedy za vražení zezadu udělili 2+10 minut pro tohoto hráče Vlků. Ten chyběl svou tvořivostí a zároveň tento výrok sudí zneklidnil Vlky. Ti dostali navíc po tlaku Tornáda branku. Kotouč poskakoval těsně před brankou a nakonec ho Matoušek dostal za záda brankáře Vlků. Po třetině tak vedlo Tornádo 1:0 a převahu střel mělo celkem 20:7.

Druhá třetina byla ve znamení pokračujícího tlaku Tornáda, ale také branek, které dokázali vstřelit. Nejprve velký závar a tlak zakončil dorážkou Dlouhý. a Zvýšil na 2:0. Pak následovala přesilová hra Tornáda, bez využití a to samé se povedlo, nebo spíše nepovedlo s přesilovkou Vlkům. Ti celkově nebyli příliš koncentrovaní a i když se jim podařilo branku ohrozit, Cassius chytal ve skvělé formě. Následovala akce kdy si vysoký Matoušek stáhl rukou, doslova ukořistil kotouč a ujížděl do brejku. Chyba Vlků v rozehrávce je stála další gól do jejich sítě. Matoušek proměnil a zvyšoval již na 3:0. za příliš mnoho hráčů na ledě byli vyloučeni znovu Vlci a padl jediný gól zápasu v přesilovce. Tornádo přesilovku využilo. Po ose Svoboda, Matoušek a Langr skončil kotouč opět za zády nešťastného Kucarova. Po dvou třetinách tak překvapivě jasný stav 4:0.

Málokdo by zřejmě před utkáním čekal takové jasné vedení, ale bylo jasné, že v této sérii je možné vše. Vždyť minulé utkání oba týmy otáčely zápasy již téměř ztracené v posledních vteřinách. No bohužel tento zápas k takovým nepatřil a Vlci sílu na velké obrat nebo alespoň vyrovnání nenašli. Vystřídali sice brankaře aby výkon oživili, přesto byli spíše v obraném pásmu než v útočném a tak se vybojovat vyrovnání těžko podaří. I když Vlci měli výhodu přesilové hry nepřekonali tuhou semknutou obranu Tornáda. Pak ale bohužel se stala pro Vlky nepříjemná věc, za protesty a bohužel sprostá slova směrem k rozhodčímu byl vyloučen na 2+10 osobní trest Filip Šedivý. Tento výrok se samozřejmě nelíbil dalším hráčům Vlků. Přičemž Študent za opravdu peprné výroky směrem k rozhodčím, které by si prostě neměl hráč dovolit dostal trest ve hře tedy šel spolu se Šedivým pod sprchy. Vlci tak oslabeni na posledních několik minut. Již kosmeticky upravil zápas na konečných 5:0 Hemr, který vyžil dobrý ťukec z přečíslení. Byla to tečka za vcelku jednoznačným zápasem. Jsme zvědaví jak se týmy naladí na rozhodující bitvu. Série je tedy srovnána a bude to ještě velký boj.