Infarktový závěr a nakonec nájezdy v souboji Tornáda a Vlků

14.03.2019

Svoboda 2+1 (TOR) / Tetřev 2+1 - rozhodující nájezd (WLA)

Strhující zápas, který byl těsný do samotných poslední vteřin kdy padlo nejvíce branek, nakonec slaví Vlci po vydařených nájezdech.

V první třetině byl hokej velice opatrný a upracovaný z obou stran. Bylo vidět že nikdo nechce udělat chybu. Přesto více střel a nebezpečných pokusů měli spíše hráči Tornáda. Pečlivá hra Vlků ale nedovolila pustit Tornádo do úplné gólovky. Navíc oba brankaři byli připraveni a naprosto koncentrování, jak zkušený Kucarov, tak mladičký Cassius. Vlci zvládli navíc ubránit přesilovku za vyloučení Janouška a tak zápas po prvním dějství 0:0

Opatrná  a zároveň i více důrazná byla druhá třetina. První velká šance byla pro Vlky při vyloučení za příliš mnoho hráčů Tornáda na ledě, přesilovka byla ale hned dorovnána protože i na druhé straně se vylučovalo. Celkově jsme viděli několikrát hru čtyř proti čtyřem. První branka ale padla v klasické situaci tedy 5 na 5. Slavík zatáhl kotouč po levé straně do třetiny hodil pas křižně na drouho stranu kluziště tam naskočil ze střídačky Študent, který udělal vykláněčku před golmana a za letu zasunul kotouč za záda Cassiuse a otevřel skóre. Hubené vedení drželi Vlci poctivě ale i za cenu faulu. Přesilovka se stala osudnou, bylo v ní vyrovnáno. Závěr třetiny byl již na spadnutí, leckdo by možná už dávno střílel, ale Jakl poslal Rodingerovi, ten mohl pálit, ale ještě šperkoval na volného střelce Svobodu a ten měl odkrytou klec a zavěsil. Na tabuli 1 vteřina a 45 setin do konce třetiny. Stav tedy nerozhodný 1:1.

Třetí třetina byla opět upracovaná velmi náročný zápas, jak bruslařsky tak fyzicky. Další vyloučení pro Vlky, tlak Tornáda, kteří sypali střely na Kucarova, chyba Tornáda však dala šanci na brejk. V tomto oslabení totiž ukořistil kotouč Mazánek a upaloval na branku a dal věšák do šibenice. Tornádo dostalo gól ve vlastní přesilovce a aktivitou šlo dolu. Vlci využili momentum zápasu a z dalšího tlaku přidali méně než tři minuty před koncem další gól ze závaru se prosadil Tomáš Kincl. 3:1 do konce utkání nezbývalo mnoho. Vlci vedli, byli připraveni poctivě jak to umí ubránit výsledek, čas se ukrajoval pro Tornádo nesmírně rychle. Přesto se poštěstilo dát kontaktní branku. Příliš defensivní pojetí hry Vlků totiž dalo šanci na závar a ve zmatku se zorientoval nejlépe Svoboda dal svou druhou branku a snížil na 2:3 z pohledu Tornáda. Minuta a půl do konce hry stále vedou Vlci o gól brání opět zámek Tornáda, kotouč putuje od Langra z pravého rohu před branku na levý kruh a Kohl natáhl střelu po zemi a srovnává stav na 3:3. Vlkům se zhroutilo vedení během pár vteřin. Obrovská euforie tornáda blížil se konec utkání nerozhodný stav svítil na tabuli, 45 vteřin a je tu další akce opět závar a Vladyka rozvlnil síť a poslal Tornádo do vedení. Neuvěřitelný obrat jako z pohádky. 4:3 pro Tornádo. Vhazování, Tornádo nahodilo do své útočné třetiny vše vypadalo bezpečně již jen 20 vteřin, Vlci se horkotěžko dostali do útočné třetiny, dokázali však najít cestu ke střele, opět závar Štěpán Tetřev srovnává opět na 4:4 14 vteřin před koncem hrací doby. Infarktový závěr třetí části hry poslal utkání do nájezdů.

Nájezdy jsou vždy loterie. Brankaři na obou stranách chytli první dva pokusy. Až Vlk Tetřev se prosadil, kdy kotouč sotva přešel brankovou čáru, ale byl to gól. Nakonec vítězný. Kucarov vychytal poslední pokus Tornáda a tak slaví dnes HC Prague Wolves.