Roosters jsou dál, přehráli Domynos

27.03.2019

Niessner jediný střelec Domynos / Ciesarik hattrick, Novák 97% úspěšnost (RST)

Nůž na krku měli před utkáním hráči Domynos prohrávali jedna nula, ale sestava byla do zápasu prořídla a tak museli spoléhat v odvětě na pomoc všech hokejových bohů proti našláplým Kohotům

Hned na úvod zápasu přečkali Domynos vyloučení Kopáčka a sevření od Kohoutů přestáli. Hned z boxu pro vyloučené hráče, ale šel Kopáček do brejku, klička do backhendu ale skončila na betonu Nováka. Další vyloučení na straně Roosters následovalo a vyústilo k třem nepříjemným střelám. Ale Domynos si také vzadu zahrávali a dobrou šanci měli Roosters jmenovitě CIesarik. V první třetině tedy branka nepadla a stav byl 0:0

Ve druhé začali aktivněji Domynos. Kopáčkova šance ale opět skončila na betonu a Schieffner ztroskotal obdobně. Nakonec první gol padl po akci kdy se do úniku dva na dva utrhli Kohouti. Krejčk byl zaklíněný ale přesto v pádu kotouč posunul na Ciesárika a ten dokázal otevřít skóre gólem nad levý beton golmana Hamalčíka. Následoval tlak Roosters Hamalčík musel likvidovat dobrý závar od nabuzených Kohoutů. Nakonec povolil z pokračujícího tlaku padla další branka, press do brány nakonec vyšel a Roosters zvýšili na 2:0 zakončoval Georgiev. Hned po gólu měl dokonce tři šance z levé strany Meruna ale nevyzrál na Nováka. Ten podržel svůj celek. Souvislejší tlak Domynos k brance nevedl i když Novák se otáčel, ale do brejku jel paradoxně Tichý úplně sám roztáhl dlouhým blafákem Hamalčíka, ale ten se roztáhl ještě víc jak nejvíce mohl a zneškodnil velkou šanci,  ještě mu Tichý v pádu sundal bruslí masku. Hamalčík se nakonec ale oklepal a byl připraven chytat dál. Třetí branku Roosters dali když byli pod tlakem ale Koláčný vyhodil a Cieasarik si rukavicí vyhození sklepl a z brejku překonal Hamalčíka

Roosters se více usazovali v pásmu a po dalším buly v útočném pásmu Ciesarik dal pěknou schovanou střelu z poza hráče. Stav po dvou třetinách tak 4:0

Ve třetí třetině byla cítit snaha Domynos ale zakončení ne a ne přijít. Roosters zase z minima vytěžili maximum. Gól dal Bém po rychlé akci. Závěrečné minuty sice patřily Domynos byli v pásmu ale Novák chytal zázračně. A tak byl další prostor pro brejky do dalšího se dostal Ciesarik a proměnil nad beton Hamalčíka, šestý gól tak v síti Domynos a stále nula v brance Kohoutů. Čestný úspěch nakonec zaznamenal Niessner který ujel a 40 vteřin do konce upravil alespoň na 1:6.

Kohouti tak opět postupují do závěrečných bojů o medaile. Opět jsou v semifinále. Naopak Domynos sice došli letos výrazně dál, ale skončili níž než si přáli.