Nájezdy rozhodly ve prospěch Roosters proti Domynos

18.03.2019

Krejčík 2 góly a rozhodující nájezd / Tůma jediný střelec Domynos

Zápas dvou silných týmů a otvírací utkání série. Očekával se dobrý hokej dvou pevných obran, to se potvrdilo, rozhodly až nájezdy.

Již před utkáním se na obou stranách řešilo nejvhodnější složení formací. Domynos měli silnou sestavu a složili tři útoky a dvě obrany. Na straně Domynos byly dohady zda někteří hráči vůbec oblečou výstroj, nebo se postaví jen nejsilnější co mají. Zaslechli jsme v kuloárech stadionu, že otazník dokonce visel nad kapitánem Tůmou. Nedlouho po začátku utkání, však urostlý kapitán Domynos poslal jasný vzkaz svým spoluhráčům kde je jeho místo. Poslal totiž svůj tým do vedení skvělou tečí střely od modré. Domynos vedli 1:0. Domynos měli další šanci zvýšit svůj náskok v přesilové hře, ale zvonila jen tyčka, krásná spojnice, ale od ní se kotouč odrazil až k automatům na sladkosti a horké nápoje. Tedy za plexisklo. Na druhé straně ale také cinkala tyčka po krásné střele, na kterou nestihl reagovat Hamalčík. Na obou stranách, ale brankaři hráli prim a byl to zápas který byl hlavně o nich. Po třetině tak vedli hráči Domynos 1:0 gólem svého kapitána Tůmy.

Druhá třetina opět v tempu a navíc se začalo hrát více od podlahy. Oba týmy mají jak urostlé tak důrazné hráče a bylo plno soubojů, ale vesměs férových. Jeden zákrok však byl za hranicí, byl nebezpečný a hlavnou na mantinel směřoval hráč Domynos. Ondřej Tichý který měl na svědomí tento zákrok si zřejmě neuvědomil postavení hráče a musel přijmout trest za dvě minuty a deset minut navíc. Ale k údivu všech, rovnou putoval do šatny, přitom by se vrátil na třetí třetinu, ale na tu neměl již čas už tak plánoval, že svému týmu bude k dispozici jen do konce druhé třetiny, pak měl osobní povinnosti a musel rychle spěchat, takto si tedy pomohl, že měl větší klid, ale Roosters přišli o svého playmakera.
Přesilovka využitá nebyla chýlil se již konec třetiny stále na tabuli vedení Domynos, ale Blahovec poslal po levé straně Krejčíka a ten se drze natlačil až před branku a backhandem krásně pod víko překonal jinak jistého Hamalčíka. Bylo vyrovnáno.

Ve třetí třetině i přes několik přesilovek stav vydržel až do konce nerozhodný a tak se šlo do samostatných nájezdů. Dlouhá série, kdy si hodně střelců vylámalo zuby, nakonec spasitelem pro Kohouty byl Krejčík, který ukončil nájezdové drama. Krásný zápas v super sérii.