HTP po zaváhání opět v plné síle a vyřazují Běrkut

28.03.2019

Tlustý návrat do sestavy 4+4, Bartek 8 gólů (HTP) / Sidorov a Ussov 2 góly (oba BER)

Překvapivé vítězství Běrkutu srovnalo sérii na 1:1. HTP tedy musely uspět pokud chtěli potřetí obhájit titul. Běrkut byl naopak blízko velké senzaci.

Hned první akci po úvodu měli Běrkuti, ale Kalašnikova hned musel vystrčit betony do vzduchu ve stylu Haška a pokryl šanci a dorážka mířila nad odkrytou klec. První gól dal po plynulé hře zčistajasna sám Tlustý prokličkoval položil golmana zavěsil. Hned další branku dal po smolném zákroku golmana který vyrazil střelu Kupce nad sebe a ten aniž by o tom golman věděl, zapadl za čáru. Bohužel smolný gól číslo dvě pro Muftieva střelu Bartka sice zastavil ale po betonu mu skouzla až do branky. Neuběhlo ani pět minut a HTP vedlo 3:0. Čtvrtý gól dal Bartek po krásné výměně s Tlustým, kteří rozložili Běrkut. Lehce hráli HTP a tak je museli hráči Běrkutu někdy zastavit nedovoleně . Šel na trestnou Vaishle. Ale k němu za chvíli za sporný faul byl vyloučen Roganov. Velký tlak 5 proti 3 ale HTP nevyužili. Ale po konci přesilovky opět ukázal své mistrovství Tlustý dal další gól když nikomu nepůjčil puk a věšákem pod víko zvýšil na 5:0. Na konci třetiny byl vyloučen Šnebergr a tak Běrkut měl šanci v přesilovce, ale ta využita nebyla. Protože se dohrávalo nakonec 4 na 4. Po první třetině tak vysoké vedení HTP 5:0

Druhá třetina začala 4 na 4 ale když se Šnebergr vrátil do hry a v útočné pásmu posunul na Tlustého a ten opět přesně zavěsil. 6:0. Chyba na útočné modré a Běrkut poslal do steče Bartka, ten dal rychlou míchačkou sedmou branku. 4 na 4 další branka. Další branky padaly do branky Běrkutu gól dal opět Bartek po rychlé akci. Jediným střelcem v této třetině byl Ussov za Běrkut, který trochu zmírnil vekou dominanci HTP.  9:1 po druhé třetině

Kdyby se třetí třetina počítala místo celého zápasu, bylo by to z pohledu Běrkutu dobré. Protože ji sehráli nakonec vyrovnaně 5:5. Ale tak měli hrát celý zápas ne jen v poslední fázi. Dali několik pěkných gólů, ale samozřejmě dost jich dostali. Řádil Bartek dal celkem tři branky v této třetině a přidal se k němu Zverev s Tlustým. Běrkut je složen ze super hráčů s dobrými kvalitami, ale letos to k titulu nevedlo. Pokud v lize zůstanou, jsou jasným aspirantem na boj o titul v ročníku příštím.