Běrkut srovnal sérii a přejel HTP!

21.03.2019

Koněv hattrick, Roganov 2+3, Dunchanka trestné střílení (všichni BER) / Kalašnikov jen 79%, Zverev 2+0, Bartek KO (všichni HTP)

Očekávání celé soutěže bylo jasné, HTP půjdou dál, vedli v sérii 1:0 ale to co se dělo na Škoda Icerink je k nevíře. Běrkut zahrál parádně a přehrál Tréninky.

Již na rozbruslení se hráči HTP trousili pomalu a někteří se připojili až těsně před úvodním buly. Tento chladný nástup do zápasu se podepsal na proběhu prvních dvou minut kdy se hrálo hlavně obrané třetině HTP. Běrkut tlačil a hrál pěkně kombinačně a Kalašnikov byl hned v permanenci. Z tlaku se ale dostali hráči HTP bez úhony a naopak přešli do útočného pásma, tam se podařilo Bartkovi udržet kotouč Plaček pak poslal k modré čáře k mantinelu a tam napřáhl Šnebergr a poslal výstavní střelou HTP do vedení. Klasický obrázek začátku zápasu s HTP. Ani ne tři minuty odehrány a už vedli. Ale zápas se nevyvíjel tak jednoznačně dál. Bártkovi se nepodařilo dostat kotouč kolem mantinelu až za modrou čáru, forčekující hráč byl hbitý kotouč tak poslal před Kalašnikova kde byli uplně sami Vaishle a Sidorov, sice se v kombinaci trochu zamotali ale branku, která znamenala vyrovnání dali. 1:1. Odhodlaní a nadšení cítit na straně Běrkutu bylo, ale mohlo opadnout, protože ostrostřelec Bartek si našlápl po pravé straně a ukázal svou nechytetelnou střelu zápěstím a opět poslal favority do vedení.  Nadšení ale Běrkutu neopadlo, hned po buly totiž vyrazili a rychlou kombinací rozebrali soupeře a Roganov našel Vaishleho v super pozici a bylo opět srovnáno. V tento moment se vylučovalo na straně HTP šel na trestnou lavici Remeň, ale jelikož nechal své emoce až příliš bouchnout mlátil dvířky od trestné a tak logicky dostal deset minut navíc. Přesto při jeho pobytu, respektive náhradník který si odseděl jeho menší trest Běrkut do vedení nešel. Vylučovalo se i na druhé straně za hru se zlomenou hokejkou byl vyloučen Koněv a při jeho vyloučení padl přesilovkový gól pro HTP z hole Zvereva. Rychlý přechod středního pásma za modrou poslal Bartek skvěle Zverevovi a ten z první trefil přesně. 3:2 pro dvojnásobné šampiony PHM Cupu. Další vyloučení tentokrát na obou stranách a tento počet přinesl další branku. A opět se jednalo o vyrovnávací gól. Sidorov při hře čtyři na čtyři vyrovnal utkání. Následoval opět skvělý pohyb Běrkutu a museli tak hasit hráči HTP nedovoleně. Bártek znemožnil Dunchankovi zakončit a bylo nařízeno trestné střílení. A to se podařilo krásným blafákem Dunchankovi využít! Běrkut vedl 4:3

napínavý rychlý zápas pokračoval v další části hry. Běrkut zatáhl po dvou minutách hru do útočného pásma a Roganov drzou a tvrdou střelou prostřelili Kalašnikova. Běrkut už vedl o dvě branky a to nebylo všechno. HTP jakoby chyběla jiskra a radost z hokeje a tak z velkého závaru, když hráči nedokázali poslat kotouč mimo nebezpečí opět využili tuto nepozornost hráči Běrkutu. Koněv zakončil tlak šestým gólem. V průběhu druhé třetiny měli ale HTP šanci se vrátit do zápasu. Dokonce osum vyloučených hráčů na straně Běrkutu ale žádná ani početní výhoda dvou mužů nebyla využita. A možná i proto nakonec inkasovali oni sami. Běrkut totiž při signalizovaném faulu měli výhodu a tuto výhodu využil Sidorov střelou po zemi. 7:3 po dvou třetinách pro Běrkut Praha proti Hokejovým Tréninkům Praha!

Začátek třetí třetiny byl jako ze zlého snu pro HTP, ale krásná smršť z pohledu Běrkutu. Hned po úvodním buly třetiny se rozjeli vstříc štěstí hráči Běrkutu. Sidorov rychle posunul na Roganova a ten svižnou střelou překvapil jindy neprůstřelného Kalašnikova. Další bule a další zřejmě liknavost nebo nekoncentrovanost HTP způsobila že v přečíslení se hned prosadili dalším gólem jejich soupeři. Dunchanka zakončil souhru a bylo z toho vedení 9:3. HTP jsme takto ještě nikdy neviděli a možná ani oni sami, nevěděli jak zastavit Běrkut, další gól přišel hned po devátém, hlasatel ani nestíhal hlásit a tři branky musel spojit do jednoho hlášení. Roganov dal jubilejní desátou branku. A když dal Koněv gól na 11:3 byl to už debakl. To už někteří hráči HTP neunesli a za hrubost po dosažení branky byl vyloučen Martin Bartek. Ten ještě ale pokračoval ve výstupu a tak byl nakonec poslán za vyšší trest předčasně do sprch. Nebylo již o co hrát, přesto ještě jiskřičku nebo spíše svéží závan zajistili Jasanský se Zverevem rychle ujížděli v úniku dva na jednoho a dokázali si poradit Zverev dal čtvrtou branku pro HTP.
Pak už ale dávali branky jen hráči Běrkutu. Malyšev to vzal na sebe nabruslil si a sólo skrz celé hřiště ozdobil nakonec gólem proti zlomenému Kalašnikovovi. Zbývalo už jen necelé tři minuty, když se slavil gól naposledy Koněv využil tlak a dobrou kombinaci a zakončil zápas na stavu 13:4. Jestli takový výsledek někdo čekal asi by mu před utkáním všichni koupili lístek přímo do Bohnic, ale podívejme se co se stalo realitou. Série je srovnána a Běrkut má šanci hrát o PHM Cupu dál!