Vyrovnaný opravdový souboj mezi HTP a Běrkutem

14.03.2019

Bartek 4 góly, Zverev hattrick (oba HTP) / Sidorov, Koněv, Dunchanka 2 góly (všichni BER)

Očekávaná série začala a hned první zápas ukázal, že Běrkut má na to hrát s Tréninky vyrovnanou partii. Pokud vrhne soustředění do hry a hokejového umu, mohou jít dál. Přesto první klání patřilo šampiónům.

Rychlý start do zápasu obstarali hráči HTP. Na nic nečekali hned spustili alarm soupeři. Rychlá kombinace a Bartek zakončuje souhru svého parťáka Plačka. HTP vedli v druhé minutě 1:0. Běrkut ale tento alarm probral a dokázal do dvou minut srovnat stav na 1:1. Z křizné nahrávky se krásně trefil Koněv. Následoval tlak Běrkutu, kteří měli více ze hry a jako obvykla stříleli jednu za drouhou. Jedna rána trefila do masky Kalašnikova a ten požádal přihlížejícího golmana Vlků Kucarova zda mu nezapůjčí jeho masku. Kalašnikov tak chytal v jiné masce. Musel hned čelit soupeřově tlaku. Přesilovku hrají Běrkuti skvěle měli zámek, ale v oslabení se trhl po pravé straně Bartek zatáhl kotouč až za branku ale poslal kotouč zpět před branku kde byl Plaček a HTP šli do vedení. Při další početní výhodě se trefili opět hráči HTP Bartek se dobře zorientoval, kdy poskakoval kotouč brankovištěm, dostal se až k levé tyčce kde už sám Bartek posunul kotouč za čáru. Závěr třetiny patřil opět Tréninkům, Zverev bývalý hráč Běrktutu dal branku na 4:1

Ve druhé třetině se hra začala hodně přitvrzovat. Bylo mnoho střetů, ale i góly. První dali hráči Běrkutu. Ussov byl střelce branky, která sice byla sporná ale jasně platná. Pod zády Kalašnikova se totiž kotouč dostal za čáru a bylo sníženo. Bartek sice dokázal kontrovat a zvýšit opět na vedení o tři branky, ale pak začali řádit hráči Běrkutu a dotáhli se na HTP. Nejprve se prosadil Konev a hned v zápěti dal na 5:4 branku Sidorov. Vaishle poslal tvrdou ránu po zemi Kalašnikov dobře vyrazil betonem ale dravý Sidorov dorazil kotouč a zvedl ho nad beton. Nadějný stav a šance na vyrovnání možná i zvrat. Tresty však kouskovaly hru. V jeden moment bylo plno na trestné lavici. Při jedné přesilovce se prosadili HTP. Od modré napřáhl mocně Šnebergr a prostřelil Belova. 6:4 pro HTP. Vypadalo to, že HTP si už dokáží pohlídat vedení a měli více ze hry. Ale Běrkut nikdy zbraně neskládá. Střela od Dunchanky byla tvrdá, Kalašnikov musel vytáhnout vyrážečku daleko do prostoru, kotouč vyrazil, ten ale plachtil vysoko nad brankou a nakonec se kotouč snesl na jeho záda a odtud putoval do branky. Opět snížení na rozdíl jediného gólu. Byl to těsný zápas a tak si zřejmě Bartek řekl, že to tak nenechá, svým typickým způsobem si nabruslil, dostal do jízdy prosmýkl se za obránce a mezi betony zakončil. Po třetině tak stav 7:5 pro Hokejové Tréninky Praha.

Třetí třetina byla plná střetů, soubojů a dohadů. Nehrálo se příliš pěkně, byl to pravý boj. V jeden moment měli hráči Běrkutu dlouhou přesilovku, ale nevyužili ji. Naopak dařilo se aktivnímu Zverevovi ten dal další gól pro HTP. Běrkut dokázal ještě kontrovat, Sidorov se prosazuje a snižuje. Pak následoval nehezký moment. Zverev byl naražen tvrdě do oblasti hlavy a krku a tak byl Evgenij Prichodko vyloučen na 5 minut a do konce utkání. HTP využili výhodu. Zverev potrestal faul na svou osobu gólem. Po vypršení trestu se ještě probouzí Běrkut, Remen ztratil kontrolu nad kotoučem, ten mu sebral Duchanka a pádil na Kalašnikova a kličkou ho překonal, snížil tak na 9:7. To bylo ale vše co se událo. HTP tak berou první vítězství v sérii a do odvety mají lepší výchozí pozici.