Mimoni jdou do finále, Vlci zabojují o bronz!

10.04.2019

Hora hattrick (WLA) / Fišer 2+2 (MIM)

Semifinálový duel za stavu 1:0 pro Mimoně byl očekávaným zápasem a pravým vyvrcholením boje o PHM Cup. Nakonec šťastní po zápase Mimoni, kteří jdou dál a jsou prvním finalistou.

Zápas začal svižně a aktivní na začátku byli především Vlci, Šterba se hned dobře rozchytal, přesto Hora dokázal dát první branku po tlaku Vlků celkem rychle se otevřelo skóre už po čtyřech minutách. Hra byla svižná nahoru a dolu. Klečka vyrovnával po pěti minutách hry a stav byl tedy 1:1. Následovalo mnoho nebezpečných pokusů a oba golmani drželi své týmy nad vodou. Klečka ale dal další branku když se bleskově uvolnil a poslal tak Mimoně do vedení. Ti měli na konci první dvacetiminutovky oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě. Vlci sice svírali svého soupeře, ale gól nedali a přesilovka zůstala nevyužitá už se blížil konec minuta do konce a kapitán Pavlis poslal střelu na Šterbu a před brankou se skvěle zorientoval Hora a proměnil svou dorážku a srovnal utkání na 2:2.

O přestávce pro úpravu ledu si oba týmy srovnali své formace a nastoupili do zápasu v tempu. V útočném pásmu fauloval Študent a šel do boxu časoměřičů. V přesilové hře otevřeli svůj deštník hráči Mimoňů rozhýbali Vlky a mezi kruhy zůstal trestuhodně Ptáček, který krásně míři pod víko. Mimoni tak vedli 3:2. Po dvaceti vteřinách využitá přesilovka. Po přesilovce následovala další branka Mimoňů chyba na modré obrané čáře Vlků, ztráta kotouče a sám před brankařem byl Fišer který zamíchal a zvedl backhandovým bláfákem kotouč za Kucarova záda. Najednou to bylo již o dvě branky a Vlci začali cítit nervozitu. Ale chtěli ji hned srazit a to se povedlo velmi rychle se vrátili do zápasu. Hora si vzal kotouč z poza obránce vystřelil a dojel si odražený kotouč a poslal po zemi vedle ležícího Šterby. Opět tedy sníženo bylo to jen o gól 3:4 z pohledu Vlků. Aktivní byli Vlci dál Šterba musel vytáhnout excelentní lapačku a podržel svůj tým v rozhodující moment. Rozhodnout možná mohl dále Fišer, dostal se sám do trháku na modré převzal komlmici a šel sám, ale Kucarov vytáhl zázračný zákrok vyrážečkou. V posledních minutách měli přesilovku ještě Mimoni, ale naopak mnoho obrovských šancí si vypracovali Vlci a mohli vyrovnat, jen štěstí stálo při Šterbovi. No do konce třetiny již branka nepadla a do třetí části hry si Mimoni nesli hubené vedení 4:3.

Ve třetí třetině byl zápas stále v obrovském tempu. Přesilová hra pro Mimoně a ti ji využili. Fišer dokázal z kruhu prostřelit houštinu těl a opět tak Mimoni odskočili na rozdíl dvou branek. Následovala šance v přesilové hře Vlků, Vejmelka na trestné lavici trnul při šancích Vlků, ale tuto přesilovku Vlci nevyužili. Chýlil se konec zápasu. Vlci si vzali oddechový čas a vymysleli plán. Přesto ale to bylo těžké. Mimoňi postavili nejlepší formaci a drželi Vlky na uzdě. Přesto dostali šanci v další přesilovce. Mimoňi hráli v šesti a tak byla velká šance. Ale ani při powerplay která trvala skoro minutu se jim nepodařilo vyrovnat a postup jim tak proklouzl mezi prsty. Mimoni to zvládli a po loňském bronzu už bude nejhůře stříbrní, ale mají určitě zálusk na zlato! Vlci budou bojovat o bronz.