Napínavý boj o finále otevírají vítězně proti Vlkům Mimoni

03.04.2019

Hrdel hattrick, Šterba 92,5 (oba MIM) / Kucarov 91% i to bylo málo (WLA)

Druhá semifinálová série slibovala vyrovnané zápasy. A to potvrdil hned úvodní duel. Mimoni sice nakonec šťastnější ale sáhli si až pro poslední síly. Wolfové opět ukázali, že vracet se do zápasů umí.

V první třetině měli z počátku více šancí hráči Mimoňů, ale hra se po pár minutkách vyrovnala. První velká šance byla po taktické chybě Vlků. Ti špatně vystřídali a jeden hráč tak musel na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku sestavili Mimoni dobře a zavřeli Vlky. Nakonec se jim podařilo rozebrat obranu tak, že Hrdel překonal Kucarova a skóre zápasu se tak otevřelo. Vlci zabrali a začali zasypávat Šterbu střelbou. Nebezpečný byl Kratochvíl, ale golman Mimoňů ho vychytal. Na druhé straně byl akční Klečka ale Kucarov také zářil. Nakonec se ale přeci jen ještě za brankaři síť rozvlnila. Druhou branku dal Hrdel, ale i Vlci byli úspěšní Hora zakončil pěknou kombinaci. Stav po první třetině tak 2:1 pro Mimoně.

Druhá část byla od počátku ve znamení větší aktivity Vlků. Ti byli opravdu nabuzení a po pauze se zdáli dobře naladění. Šterba musel vytahovat skvělé zákroky. A Mimňům stačilo málo k tomu aby odskočili na rozdíl dvou branek. Klečka se prosadil z předbrankového prostoru a uklidnil svůj tým. Vypadalo to že z Vlků opadla euforie ale pak přišla jejich dvouminutovka. Vlci si vzali oddechový čas a dohodli se co a jak. Za chvíli už mohli vidět že se jejich plán plní. Nejprve se rozjel šikovný Kratochvíl a snížil na 2:3, bleskově se dostal až před Šterbu a zavěsil. Další gól padl za minutku, když rychlý výpad do třetiny Mimoňů zakončil brankou Študent. Bylo srovnáno a zápas začínal vlastně od začátku. Vlci ukázali, jak umí dohánět ztrátu už v minulých kolech. Teď opět potvrdili to samé. Po konci druhé třetiny byl tak stav nerozhodný 3:3

Třetí třetina byla už více opatrnější, bylo jasné že každá chyba se může vymstít. Proto opatrnější hra, přesto se rodilo mnoho gólových šancí. Ale golmani chytali perfektně. Mimoni udělali faul v útočném pásmu a vělká šance pro Vlky urvat zápas na svou stranu, ale paradoxně měl největší šanci Hrdel jel sám na Kucarova a ten ho ale vymazal. Vzpruha pro Vlčí smečku, kteří měli namále. No nikdo se dlouho nemohl prosadit a tak to zkusil Hrdel už řekněme pro něj typicky. Rád střílí z pravého křídla téměř od mantinelu a z velmi ostrého úhlu. I tento večer to zkoušel vícekrát a nyní v rozhodujícím momentu překvapil jinak jistého Kucarova. Hrdel uzavřel svůj hattrick a poslal Mimoně do vedení 4:3. Byl to velký tlak na Vlky. Museli vyrovnat, ale proti sobě měli zkušené harcovníky, kteří dobře šetřili vteřinky. Vlci sice na závěr ještě tlačili při powerplay ale nesrovnali stav a tak vítězem prvního zápasu jsou v těsném zápase Mimoni.