Kohouti bojovali a sahali po finále, ale HTP je nenechaly

15.04.2019

Tlustý hattrick (HTP) / Tichý hattrick (RST)

Velký zápas pro oba týmy, HTP už ví jaké to je dostat se do finále, ale Roosters se o to pokoušejí již potřetí za sebou. Stav 1:1 na zápasy sliboval vekou bitvu. Oba týmy téměř v nejsilnějších sestavách, byl to hokej jako řemen.

HTP po porážce z minulého zápasu semifinále vyzbrojilo a do zápasu se vrátil střelec Bartek a také hvězda PHM Cupu Jiří Tlustý. Očekávání všech bylo tedy jasné, HTP nebude mít konkurenci. Ale pozor, hned od úvodu se zápase vyvíjel zcela jinak a bylo vidět, že Roosters se skvěle připravili. První branku zápasu dal Černý a překvapil možná i zaskočil favority. A tak aby se ukázal, že je zpět v zápasovém rytmu vyrovnával Tlustý. HTP měly přesilovou hru, ale využily ji a naopak po jejím konci se prosadili opět Kohouti, Krejčík poslala svůj tým do vedení. V další přesilové hře ale bylo srovnáno "profi jednotka" HTP Barte, Kupec a zakončující Tlustý rozebrali kohouty a dali branku. Opět srovnáno. HTP otáčeli skóre v polovině první části hry, když se opět "profi jednotka" HTP prosadila. Tentokrát zakončoval Bartek. Navíc mohlo být hotovo, několikrát až opravdu zázrakem vychytal soupeře Novák v brance kohoutů. Kohouti dokonce přestáli oslabení pěti proti třem. Kdyby Tréninky využily tuto nabídnutou šanci asi by se zápas vyvíjel jinak, ale nestalo se tak a navíc těsně před koncem třetiny srovnával po výpadu Krejčík. Překvapivý stav, zcela vyrovnaného zápasu po první třetině tedy 3:3

Druhá část zápasu sice byla více aktivitou na straně Kohoutů, ale gólově se nedařilo prosadit i Kalašnikov, který sice dostal trošku kurióznější branky v první třetině se rozchytal a opět mazal pokusy Kohoutů. A to jich měli opravdu hodně. Navíc měli přesilovku hned dvakrát, bez gólového efektu. Naopak se dařilo střelcům HTP. Formace Kupec - Tlustý - Bartek ti naháněli strach svými kombinacemi a dvakrát udeřili Kupec využil přesilovku a v závěru třetiny pak Tlustý již za rovnovážného stavu hráčů na ledě přidal svůj třetí gól. PO třetině tak stav byl 5:3 pro HTP.

Jít do třetí třetiny proti HTP a prohrávat o dvě branky, to není nic příjemného a chce to hodně vnitřní síly aby se tým dokázal koncentrovat a pokusit se o zázrak. Roosters ale ukázali že ducha bojovného mají a že to s finálovou účastí myslí vážně. Nejprve přestáli oslabení ale po jeho konci se vrátili do zápasu. Skvělá rychlá kombinační akce a Černý skóroval. Zápas byl jen o jednu branku a začalo se ukazovat, že oba týmy jsou nervózní. HTPéčkům to nešlo jak si představovali, v tak silné sestavě a přesto mají plné ruce práce bránit šikovné útočníky Kohoutů a hlavně, nemohou se prosadit proti Novákovi, který chytal opravdu na hranici možností. Hra se hodně drobila, několik slepených faulů, v boxu časoměřičů bylo rušno. Ale přesilovky se nepodařilo využít ani jednomu týmu. Nakonec se stalo nečekané a Roosters vybouchli v nadšení, srovnali stav na 5:5. Pospíchal si sebral kotouč a vzal to z mezikruhů na sebe. Vyrovnal v tak důležitém zápase. Možná přespřílišné nadšení způsobilo, že se Kohouti trochu méně soustředili a toho využila zkušená parta HTP. Plaček poslal na modrou kde se napřáhl mohutně Šnebergr, kotouč však získal před brankou k dorážce Bašus a vrátil HTP vedení chvilku po vyrovnání. Byl to nesmírně důležitý gól, který vrátil opět klid na stranu HTP a dostal Roosters opět pod ohromný tlak. Čas již běžel velmi rychle pro Kohouty, ti však bojovali, někdy tak, že si pomáhali faulem, nebo se provinili proti pravidlům. A to si ani HTP nenechaly líbit a kontrovali. Proto mnoho vyloučených za hrubosti, nebo držení a další taktické fauly. Kohouti sice pečlivě pracovali do obrany, ale nezvládli uhlídat Bartka a ten jim dal gól kterým poslal tým do dvoubrankového vedení. Zbývalo už jen necelých pět minut do konce a Kohouti zvládli vrátit ještě naději. Černý završil svůj hattrick a ukázal, že to jde. Roosters šlápli do pedálů. Počkali na vhazování v útočném pásmu a minutu do konce odvolali brankaře. Bule však vyhráli HTP a ke kotouči se hned dostal Tlustý, ten jen vyhodil, ale kotouč se na hraně dokutálel až do branky. Tlustý tak uzavřel toto své velkolepé představení na bilanci 4+1 a poslal svůj tým jasně do finále, kde na ně již čekají Mimoňi.

Kohouti po třetí za sebou opět v bojích o nejcennější kovy, ale znovu a znovu to bude jen boj o Bronz.