Roosters poráží HTP v druhém zápase série

08.04.2019

Černý a Tichý 2+2 (RST) / Kupec hattrick (HTP)

Zápas kdy Kohouti byli nad propastí, naopak HTP drželi mečbol. Nakonec je série srovnána. Zápas začal v emotivní atmosféře, minutou ticha pro Tomáše Smutka hráče PHM Cupu, který nás tragicky a nečekaně opustil v neděli 7.4. Celá komunita PHM Cupu vyjadřuje upřímnou soustrast.

Již od prvních minut byl zápas v tempu a velmi rychle se otevřelo skóre. První se trefili Kohouti, když Krejčík prostřelil Kalašnikova v jedné z prvních střel. Následovalo ale vcelku rychlé vyrovnání po kombinaci hráčů HTP vyrovnával kapitán Plaček. Dobrým pohybem hýřil Kupec a také se mu podařilo poslat svůj tým do vedení. Ale výsledek nevydržel a do konce třetiny bylo srovnáno Kohout Černý vyrovnal na 2:2.

Ve druhé třetině byly aktivnější Kohouti a poslali více střel na Kalašnikova, ten měl skvělé zákroky. Zápas šel opět do vedení HTP opět to byl Kupec, který využil přesilovku snadně po zemi z úhlu. Až pět minut do konce druhé třetiny srovnával aktivní Tichý, který zvedl prapor svého týmu. Zároveň začali být hráči HTP zoufalí z Nováka v brance kohoutů, protože ten chytal co se dalo. Závěrečné dvě minuty druhé části byly plné branek. Nejprve Černý poslal do vedení kohouty po krásné výměně a přímé střele z kruhu, ale za nedlouho Kupec opět srovnal, ale ještě než zazněla siréna Krejčík poslal kohouty do šatny s náskokem jedné branky 5:4.

Poslední třetina, scénář byl očekávaný a naplnil se. Kohouti bránili co se dalo, Novák chytal nejlépe jak mohl a HTP navezli své hráče do útočného pásma a bušili do obrany. Měli spousty šancí, ale branku nedali. Naopak se prosadil opět Tichý a zajistil tak dvoubrankové vedení. Závěrečná powerplay nepřinesla již žádnou změnu skóre a tak možná překvapivě vyhráli Roosters nad HTP 6:4