Z vyrovnaného zápasu nakonec jasná výhra HTP

01.04.2019

Bartek 2+3, Kalšnikov 96% (oba HTP) / Nekula a Ciesarik jediní střelci (oba RST)

Semifnále PHM Cupu

Roosters postoupili přes silné Gastony a Domynos a mají šanci potřetí za sebou bojovat o postup do finále. HTP ti přesli jasně přes Wolves B ale s Běrkutem to byla trojzápasová bitva. V tomto zápase proti sobě stály silné týmy. Kohouti v téměř plné sestavě. HTP bez některých opor.

Úvod zápasu patřil Roosters a měli několik dobrý šancí, ale Kalašnikov pokryl. Na druhé straně HTP spíše sporadicky ohrožovali branku Kohoutů kterou hájil jistý Novák. První branku dal Nekula když napřáhl těsně po přejetí modré čáry a prostřelil Kalašnikova a po pěti minutách hry vedli Kohouti 1:0. Hráli dobře aktivněji a HTP se hledaly většinu první třetiny. Přesilová hra cca čtyři minuty před koncem mohla potvrdit lepší pohyb a chuť po vítězství ze strany Kohoutů, ale přesilovku nevyužili a necelou minutu do konce první části navíc bylo srovnáno. Protože Bartek se rozjel a zakončil. Srovnal na 1:1 a jelikož se tentokrát opravdu šlo do kabin, byl to prostě gól do šatny.

V druhé části zápasu se hra srovnala a především přidali HTP. Ale i tak Kalašnikov měl mnohem více práce. První branku druhé třetiny dal Martin Kupec po pěkné kombinaci s Bartkem, kterého jinak poctivá obrana Kohoutů nechala trestuhodně projet za jejich záda. A ten předložil Kupcovi skvělé sousto. Netrvalo dlouho a podobná akce, opět přes obránce záhadně prošel Bartek a poslal mezi kruhy kde si nabruslil Plaček a po zemi poslal třeti branku za záda Nováka. 3:1 byl stav který vydržel až do konce druhé části hry. A to ještě Bartek šel sám protože, opět nezachytili jeho pohyb za zády obránci Kohoutů a Novák ale tentokrát Bartka vymazal a to musel vytáhnout dva těžké zákroky. Novák se za špatnou hru obrany na svůj tým hodně vztekal. Po druhé části hry tedy 3:1 pro HTP.

Do třetí fáze jasný úkol Kohoutů. Vlétnout na HTP vyrovnat a vynutit si nájezdy nebo je zamknout a ubruslit. Kohouti hráli na tři formace zatímco HTP byly pouze v devíti do pole. Ale začátek třetiny byl jako studená sprcha, pod kterém zatím pyšné peří Kohotů vypadalo spíš jako zmoklá slepice. Kupec první branka 40 vteřin po začátku třetiny. Bule, další rychlý pohyb, Mrkvička poslal na Zvereva a ten pod víko zvyšoval již na 5:1. Nestačilo to omráčení Roosters dostali od Tréninků další gól hned za dalších 40 vteřin Bartek se prosadil podruhé v zápase a prakticky rozhodl již na začátku třetí části hry. Byla to škoda početná skupinka diváků v ICE Baru sledovala zápas který mohl být více vyrovnaný až do konce, ale bylo jasno. Takové vedení si již HTP nenachají vzít. Do konce utkání se prosadil už jen Cieasrik. A to když aktivní Tichý obkroužil bránu a Kalašnikov který už ležel nedokázal zastavit z brankové čáry střílejícího Ciesarika. Celkem tedy dvě třetiny vyrovnaný hokej, aktivita jasně na straně Kohoutů, ale HTP nedělají fatální chyby. A to byl klíč k první výhře HTP!