Těsný zápas jako Jeansy ze 70 let. Intelsol nakonec vyhrál nad Tornádem

09.12.2018

Druhá adventní neděle přinesla zápas mezi Tornádem a Intelsolem a byl to napínavý zápas až do konce. Nakonec více sil měli Ilusionisté

Kuokolíček hasil co mohl, Matoušek bez gólu (oba TOR) / Litomiský 1+1, Provazník jen 12 zákroků (oba INT)

Intelsol byl již od počátku utkání v ráži a tempu. V prvních dvou minutách měl již Koukolíček (TOR) 7 zákroků proti střelám Ilusionistických útočníků. To se nelíbilo hráčům Tornáda a tak se na začátku hned vylučovalo. Dvě minuty dostal Miloš Kohl za hrubost. I přes vytrvalý tlak Intelsolu v této přesilové hře gól nepadl a obrana Tornáda v čele s Koukolíčkem odolala. Tornádo mělo možnost si zahrátl přesilovku taktéž v první třetině. Nová posila Intelsolu Olah Shaker byl vyloučený za zdržování hry, přesilovka pro Tornádo, ale naopak do šancí se dostávali hráči Ilusionistů a Koukolíček opět zachraňoval. Po 11ti minutách zápasu bylo skóre na střely 15:1 pro Intelsol! I přes množství šancí Kuldy, Holakovského se prosadil až Litomiský, který z přečíslení z prostoru mezi kruhy prudkou ranou překonal brankáře Tornáda a otevřel skóre tohoto utkání.

Ve první dvou minutách druhé třetiny přišlo dvojnásobné vyloučení. Vojtěch Kulda šel na trestnou za hákování soupeře a Jiří Litomiský o pár vteřin později za podražení. Ale ani hra 5 na 3 Tornádu branku nepřinesla. Další vyloučení bylo na straně Tornáda a opět bez využití, za hákování byl vyloučen Miloš Kohl a početní výhodu si tak užívali Ilusionisté. Koukoliček ale chytal co mohl držel svůj tým nad vodou. Opravdový problém Tornáda v zápase bylo mizivý počet střel. Do konce druhé třetiny zbývalo jen šest minut a to Koukolíček v brance Tornáda už čelil 14ti pokusům a Provazník z Intelsolu jen dvěma přímým střelám ve druhé fázi hry. S takovou se prostě vyhrát dá jen těžko. Možná se Milošovi Kohlovi z Tornáda zalíbilo v boxu u časoměřičky, protože jsme ho tam opět mohli vidět za nedovolené bránění. Přesilovku ale Tornádo přestálo. Gól padl až po dorážce z našlapaného prostoru v brankovišti Martina Šrámka po střele Hraboně. Tak po druhé třetině byl stav 2:0 pro Ilusionisty

Stále v celkem klidovém režimu mohl být Provazník, žádná velká kadence střel na něj nešla a tak ten kdo se oháněl byl Koukolíček. A právě možná to, že se Provazník do tempa nedostal způsobilo, že kapituloval. Mário Lička snížil na rozdíl jediného gólů a Tornádo zvedlo prapor odporu. Snaha na tlak byla, ale síla chyběla. Přejít modrou a zavřít Intelsol prostě nešlo. Ti hráli perfektně organizovaně a kreativní útočníci připravovali jeden výpad za druhým. Ani Koukolíček  ani Provazník však puk za svá záda již nepustili a tak zápas skončil velmi těsně 2:1 pro Intelsol