Gastoni podruhé prorávají, Ústav poprvé vyhrál

18.10.2018

Šíp opět hattrick, Berounský skvělé zákroky v první třetině (oba PRO) / Benka s Hájkem byli opět vidět (oba GAS)

Projekťák nastupoval do zápasu v prořídlé sestavě jen s devíti hráči, ale přesto s velkou motivací konečně vyhrát. Naopak vyladěné tři formace Gastonů byli připraveni odčinit vysokou porážku od Tornáda z minulého kola.
Do zápasu vlétli Gastoni naplno. Hned v prvním střídání nebezpečně střílel Hájek a Berounský se musel rychle ohánět. Buly v útočném pásmu Gastonů a opět další střely na Berounského a Ústav si nedokázal rozebrat dobře bruslící Gastony. Ti měli chuť po gólech a vypadalo to že mizérie z minulého utkání je fuč. Gastoni se radovali z branky jako první dobrou aktivitu využil Benka a dal svůj první gól a poslal tým do vedení. Pro Ústav bylo důležité, že i z mála dokázali v první třetině vstřelit branky. První se prosadil střelec Šíp. Ale aktivita byla na straně Gastonců a ti stále nenechali oddychnout jen trojici obránců a především Berounského který chytal co mohl. No nedosáhl na kombinaci a následnou střelu kterou zakončil Novotný a opět poslal Tuleně do vedení 2:1. Projekťáci ale dokázali odpovědět. Urban natáhl ke střele téměř z nulového úhlu a Markovi kotouč propadl mezi tyčkou a tělem do sítě. Stav tedy 2:2.

Ve druhé části došlo na ztrátu koncentrace na straně Gastonů a naopak Ústav nasadil jednoduchou taktiku časté střelby a výru před Markovou svatyní. Postupně se prosadili pětkrát v druhé třetiny a rozhodli tak zápas. Ve druhé části hry bylo i hodně vyloučení a hra tak měla trochu kostrbatý průběh. První branku kterou šli poprvé do vedení hráči v oranžovém dal Smutek, po dorážce z bezprostřední blízkosti. Netrvalo dlouho a prosadil se šikovný štírek Hrabánek. Druhou branku v zápase celkově pátý gól Ústavu dal Urban. Marek neviděl střelu ze zákrytu a tato branka Gastony zřejmě psychicky položila. Snaha hráčů v modrém se soustředila spíše na osobní souboje než za honbou za vyrovnáním. A tak Ústav zvyšoval náskok postupně až na 7:2

Ve třetí třetině již bylo vidět, že pro Gastony je již pět branek velké sousto a Ústav hrál opatrně. Navíc Berounský v ten večer měl velmi dobrou formu a podržel Projekťák v cestě za premiérovým vítězstvím v kvalifikační fázi soutěže. Ústav dal ještě dvě branky celkem tedy vstřelil devět gólů. Seals se podařilo vsítit ještě se závěrečnou sirénou další gól byl to opět skvěle hrající Benka. Výhra tak na straně Ústavu 9:3