Bandité byli oloupeni o luxusní vedení Projekťáky!

31.10.2018

Novák zpět v sestavě a opět pálil, trefil se i Fiala (oba BDT) /  Urban 4+1, Hužvárová první gól a celkem 1+2 (on i ona PRO :D )

Bandité měli skvělý nástup, Ústav se ani nenadál a už vysoko prohrával, nesložil však zbraně a dokázal zápas otočit.

Snový start do zápasu zažili Bandité. Nastoupili s chutí a prořídlá sestava Ústavu nedokázala zastavit hned druhý nebezpečný průnik. Novák se prosadil hezkou střelou. Ústavu se nadařilo dostávat do útočné třetiny a kotouče neměli pod kontrolou. Na druhé straně Banditům to lepilo v první třetině náramně. Procházka elegantně přesel za obranu a překonal Matouška, který chytal hrdinně druhý zápas hned po sobě. Lukáš Novák opět ukázal, že má co nabídnout v PHM Cupu divákům a dal střelou od zad Matouška v brance lišáckou branku. Ústav byl na ručník. Navíc se nechal vyloučit Urban a přesilovku Banditos jasně využili. Krásná rozebíračka a Fiala měl ruce nad hlavou. 4:0 svítilo na tabuli po první třetině. Ústav sice poslal deset střel na Němečka, ale ten vše pokryl.

Banditos zřejmě nastoupili až s příliš velkým klidem do druhé části a toho využili hráči Ústavu. Obranu zaskočil drzým průnikem Urban a překonal poprvé Němečka. Mezi střídačkami probíhaly i s diváky drobné jen slovní sázky, ale důvěra v projetáky byla velmi nízká. Možná i to nakoplo znovu Urbana který využil vysunutí Vítovce a dal druhou branku. Bandité byli očividně zaskočeni a z letargie se nedokázali probudit. Na střídačce už to začalo být i cítit, že se hráči neshodnou na tom jak přesně hrát a to byla voda na mlýn Ústavu. Ti se opět tlačili před Němečka a opět Urban dokončil svůj hattrick a zápas byl rázem už jen o gól. Tato skutečnost očividně nakopla i další hráče Ústavu. Marina Hužvárová poslala dobrou střelu na Němečka. Z protiútoku ale ukázal své kvality Matoušek, který se rozchytal a pokryl Kuřinův pokus. Blížila se siréna druhé šestnáctiminutovky, když se probral do zápasu prozatím vlažný Šíp. Dal branku z nahrávky Hužvárové a celkově se tak nakopl výkon i této formace Ústavu. Bylo vyrovnáno a zase na ručník byli hráči Banditů. Ti kteří loupí, byli naopak oloupeni o své vedení. Mizérii třetiny pro Bandity podtrhla ještě branka Mariny Hužvárové. Ta se dostala před Němečka našla skulinu mezi jeho betony a dala vedoucí branku Projekťáků. Zcela opačné skóre po druhé třetině 5:4 pro Ústav

Bandité tak ztratili vedení ale především psychickou pohodu. Již nedokázali tak s lehkostí zakončovat a nebo se Matoušek dostal do tempa a vše pokýval s bravurou. Nicméně Projektový Ústav navyšoval vedení. Již aktivní Šíp napřáhl k dalšímu gólu a zvýšil na rozdíl dvou branek. Čtvrtou branku v utkání vstřelil Urban a zápas byl najisto zlomen na stranu hráčů v oranžovém. I když ještě Tichý opět vrátil zápas do stavu 5:7 z pohledu Banditos, ale to bylo to jediné a poslední co se podařilo Banditům. Poslední slovo tak měli opět hráči Ústavu. Vítovec zakončil pěkný ťukec a Šíp si připsal další hattrick.
Zvláštní zápas plný zbratů. Bandité nastoupili a válcovali Ústav, pak se z ledu vytratili a naopak Ústav převzal otěže pevně do rukou. Viděli jsme první branku dívky v PHM Cupu v historii!