0 vzadu, 8 vpředu pro Ústav vs Drink Team

24.10.2018

Kušnír shutout, Urban 2+3 (oba PRO) / Sýkora ze Záhorou měli pokusy ale bez gólů (oba DRT)

Ústav navázal na předchozí vítězství a navíc s nulou vzadu. Drink Team sehrál dobrý zápas, jen střelecká potence těmto sympaťákům chybí. Možná by to chtělo odbornou pomoc?

Do branky Ústavu nastoupil náhradní golman, protože jednička Berounský musel náhle do nemocnice a tak narychlo povolaný brankář Kušnír dostal šanci pomoci a pomáhal hned od úvodu. Pokryl několik pokusů. Jirman dobře střílel i David Hadáček měl blízko k brance. Ale první se prosadil dlouhán Urban dostal do brejku a překonal Príhodu, který se vrátil po zranění do branky Drink Teamu. Další gól přišel za chvíli bombér Šíp napřáhl a prostřelil robustního Príhodu. Závěr třetiny patřil matadorovi Psotovi, který se trefil po dlouhé době a poslal svůj tým do vedení 3:0

Ve druhé třetině se hrálo na obou stranách aktivně. Kušnír chytal co mohl a dokonce i Príhoda ukázal, že má "skills". Mnoho krásných kombinací tak neskončilo brankou. Dokonce ani přesilovou hru nedokázali v branku přetavit hráči v pivních dresech. Drink Team ale hrál možná nejlepší zápas sezony.

V poslední třetině zápasu se ale Projekťáci utrhli do vyššího vedení a postupně nasázeli pět branke. Krásnou kombinaci zakončoval Rus. Podobně hezký ťukec slavil zakončující Vítovec. Marina Hužvárová, zatím jediná dívka v PHM Cupu nevyužila super přihrávku Šípa a tak gól oslavoval až Urban, když předvedl "spin-o-ramu" a dal efektní gól. Druhou branku v zápase si připsal v posledních utkáních velmi produktivní Rus. Závěr už patřil střelci Šípovi, který se tak v bodování posouvá velmi vysoko.

Pohodový a hezký zápas, který končí vysokým vítězstvím Ústavu. Drink Team předvedl dobrý výkon a je asi jen otázka času, kdy se dočkají premiérové výhry v sezoně.