Žolíci berou první tři body, Vlci nenašli recept na Kapra

17.10.2018

Kaprálek (JOK) perfektní zákroky, Sommer (JOK) 2 branky / Jediný úspěch béčka Vlků zařídil Křížek (WLB)

Druhý zápas středčního kola svedl k sobě překvapivě zatím úspěšné Béčko Vlků a zatím hledající se Jokers. Nakonec překvapili právě Žolíci a poprvé okusili výhru v lize.

Začátek zápasu byl trochu rozházený na obou stranách. Žolíci ladili souhru v nově složených formacích a tak hned na úvod musel Kaprálek zasahovat proti střelcům Vlků.

První branku dal kapitán Žolíků Kušnír když se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru a pověsil pod víko. Bylo to v polovině třetiny a obdržená branka béčko Vlků trochu rozhodila. Hned za nedlouho se radoval šikovný Krupník, který se po chybě obrany Vlků ocitl za zády a mazal na Jíšu zcela sám a proměnil. Vlci na konci třetiny ale zvýšili tempo začali tlačit. Z delšího tlaku se nakonec urodilo a branku slavil Křížek, kterému poslal mezi kruhy puk Taimr.

Ve druhé třetině bylo vidět, že se více dodržovala taktika na straně Vlků. Ti začali lépe bránit a Jíša ukázal několik dobrých zákroků. Ale zvýšená aktivita nebyla jen v obraně, ale i v útočném pásmu. Vlci přestříleli "Džoukry" v této fázi hry a Kaprálek v jejich brance držel svůj nový tým. Nakonec přeci jen obrana Vlků sklopila hlavu při rychlém průniku Sommera který zakončil jasně svůj trhák. Zvýšil tak na 3:1. Vlci měli přesilovou hru ve druhé třetině, ale branku z ní nevytěžili.

Ztráta koncentrace Vlků nebo možná najednou se probudil duch nového týmu Jokers? Nevíme přesně co způsobilo, že třetí třetina patřila právě novému týmu s šaškem ve znaku. Sommer přidal druhý gól po krásné souhře. Následoval gól Procházky, který nadobro zlomil odpor Vlků. V závěru se ještě dopustili Vlci faulu a za podražení šel pouze na několik vteřin na trestnou lavici Křížek. Protože Kozlovcev napřáhl při přesilovce od modré a přes zakrytý výhled neměl tak Jíša šanci, takže využitá přesilovka Žolíků ukončila předčasně trest pro Křížka.

Zápas do třetí třetiny vyrovnaný, nakonec se ale připisuje historické první vítězství týmu Jokers