Těsný a opravdový zápas nakonec pro Tornádo

07.10.2018

Zbytečné průtahy, debaty a potyčky brzdily jinak hezký hokej. Tuček (TOR) i Pazdera (PRO) chytali skvěle

Zápas kde se musela poslední třetina hrát na hrubý čas. Ano tolik průtahů a debat musel řešit rozhodčí. I tak zápas byl velmi napínavý a Tornádo bere další body do tabulky. Ústav naopak ztratil i podruhé 

Hned na úvod Třetiny to roztočilo Tornádo jako v pustině na americkém středozápadě. Opravdu zavřelo Ústav do kleští a bylo jen otázkou času kdy padne gól. Ale Pazdera chytal výtečně. 

Paradoxně ale do útoku vyrazili borci v oranžové tedy Projekťáci a dali gól. Bahounek vystřelil Urban bruslí tečoval a Rus měl již prázdnou bránu. Projekťák vedl 1:0. Opět bylo Tornádo aktivní sypalo smršť střel a točilo Projekťáky v jejich vlastním pásmu, ale ke gólu tato snaha nevedla. Naopak opět udeřili hráči Ústavu Halota poslal střelu na Tučka a ten kapituloval podruhé.

Následovala situace, která zdvihla vlnu emocí. Tornádo po odpískání, del výroku sudího dostali kotouč za záda Pazdery. Neuznaný gól tak zvedl vášně. Ale hned střídání po tomto momentu dali přeci jen zaslouženě hráči Tornáda gól. Táhlá střela od modré skončila v rohu branky Projekťáků. Ti nešli střídat a toto zlaté pravidlo po gólu, dolu se opět ukázalo jako důležité. V tom samém střídání bylo srovnáno. Leoš Svoboda se prosadil po dobré práci mezi kruhy. Bylo tedy srovnáno 2:2.

Ve druhé části jsme byli svědky mnoha vyloučení a velkých dohadů, debat. Hra tedy neplynula. Přesilové hry nalepené jedna na druhou. Šíp využil jednu početní výhodu a poslal Ústav opět do vedení o jednu branku. Ústav mohl držet vedení ale nešikovné vyloučení za šest hráčů v poli bylo potrestáno. Tornádo se chytlo, branka na 3:3 od Vladyky měla opravdu ligové parametry. Přesilovka nakopla Tornádo a do konce druhé části ještě Langer otočil zápas. 

V poslední části hry již nezbylo dost času a hrálo se tedy na hrubý čas. To nehrálo do karet Ústavu, kteří chtěli vyrovnat, ale vozba tří skvěle organizovaných beků Tornáda byla proti.
Ke konci třetiny se trefil ještě Michal Peca a mohl uklidnit svůj tým, ale nestalo se tak, protože stále se stávaly drobné potyčky. Jedna přerostla míru tolerance to když se Kohl pustil bez rukavic do Hrabánka. Oba byli vyloučeni do konce zápasu. Snaha Ústavu o vyrovnání v závěru nevyšla, Tornádo ubránilo své vedení a připsalo si další body do tabulky.


Divačky vyjádřily spokojenost v rozhovoru po utkání, zápas prý měl všechno. Góly i bitku. Děkujeme za návštěvu a jsme rádi, že se líbil zápas PHM Cupu. Přesto, my jako organizátoři soutěže však apelujeme, aby hráči nechávali svá ega před stadionem, nebo třeba v šatně a měli především respekt k soupeři a jeho zdraví.