Lenovo shotout a střel jako máku, Vlkům to střelecky nevyšlo

02.10.2018

Hejna vychytal nulu, Lassig 1+1 a neproměněné trestné střílení (oba LNV) / Gross zachytal famózně. Janoušek měl šance ale bez efektu (oba WLB)

Zápas v rámci PHM Stadium Series, který se hrál v Tipsport Areně vyhráli Lenovo. Wolves měli problémy s rozehrávkou a Lenovo mělo jasnou převahu. Nebýt Grosse v brance Vlků výsledek je vyšší.

Hned na úvod se Báča dostal do šance ale nepřekonal. Konrád také ihned po začátku zápasu, ale Gross pěkně pokryl. Hráč Wolves Švec se dostal do brejku ale Horečný ho pěkně dohnal a znemožnil zakončení. Střela Vincenta Krejčího byla zblokována ale parametry měla dobré. Báča Lassig Skácel zatápěli Vlkům a sevřeli je v sedmé minutě zápasu pod zámkem.

Ojedinělá šance Vlka Janouška také branku nepřinesla, kdy dotíral na obranu tak, že jim ukořistil kotouč ale Hejna skvěle maskou zachránil. Lenovo zvolnilo v obraně a Filip Kučera získal kotouč za brankou a dostal se před Hejnu ale ten se nenechal zaskočit. Ke konci třetiny již bylo vidět několik i ostřejších zákroků, ale žádné zákeřnosti a to je jedině dobře.

Další velká šance Lenováka Báči z "onetimeru" ale také skončila jen na betonech skvělého Grosse. I když byli Vlci pod tlakem dostal se do brejku úplně sám Hlaváč, ale Hejna super vyrážečkou vystavil stopku střelci v modrém. Další brejk Kučery a opět skvělý Hejna. Hejna měl 6 zásahů ale všechny extrémně těžké.

Druhá třetina začla šancí Bartoně z Lenova, ale kotouč se ze skrumáže nedostal za záda Grosee.. Následovala individuální akce Půlpánova, ale střela zazvonila o tyčku. Janoušek zahrozil z dálky ale Hejna ukázal že má silnou i lapačku.

Trestné střílení měl Lassig po zásahu obrany ale vylámal si zuby na Grossovi.

Po trestném střílení se mohl prosadit Došlý ale nedal. Lassig poslal Báčovi pěknou nahrávku před branku ale Gross se roztáhl a znemožnil Báčovi rozsvítit červené světlo. Oslabení Lenova se ukázalo v polovině třetiny jako důležité paradoxně pro Lenovo, dali totiž branku. Vácha dostal přímo před Grosse nahrávku od Bartoně a propasíroval pod Grosse. Netrvalo dlouho a znovu se slavilo na straně Lenova. Lassig téměř identicky poslal před bránu a tam číhal Báča a zvedl nad beton Grosse. 2:0. Šance Hlaváče byla velká opět brejk, ale Hejna udržel před brankovou čárou. Janoušek mohl korigovat stav ale neuspěl proti Hejnovi ani nadvakrát.

Přislovku v úvodu třetí třetiny Vlci nevyužili. Lenovo mělo, ale také početní výhodu ale nedařilo se jim si vytvořit zámek a tak také bez využití. Opět z překvapivého útoku Vlků se snažil o branku Křížek, ale Hejna předvedl krásný semafor.Po návratu z trestné lavice se ještě prosadil ostrostřelec Lassig.. dostal se do brejku a pod betonem překonal jinak výborného Grosse.

Spíše jednostranný zápas, kdy Lenovo bušilo do Vlků, ale výsledek je nakonec pro Vlky mírný.