Tornádo sfouklo Jokers v prvním duelu sezony

30.09.2018

Matoušek hattrick, Koukolíček chytal suprově (oba TOR) / Sovoboda 2+0 (JOK) a to žolíkům nestačilo

První zápas pro aby tým v PHM Cupu vůbec, pro Jokers první oficiální zápas v celé existenci týmu! Tornádo si především díky produktivitě připisují první tři body. Jokers mají na čem stavět

První třetina lehce rozházená, oba týmy se dávaly dohromady. První ale zahrozili po hráči Tornáda. Střela kterou Stašek vyrazil, ale pouze na hůl Peci a bylo z toho vedení pro Tornádo. Na druhé straně Koukolíček měl méně práce, ale ke konci třetiny ho zasypali několika střelami hráči Jokers. Benetka měl šanci, ale kotouč byl zblokovaný. A pokus Vedrala skončil na vyrážce Koukolíčka. Další gól viděli diváci a že jich pár zavítalo do ochozů, před koncem první části kdy se prosadil Barák, doklepl střelu Dlouhého. Po třetině tak 2:0

Ve druhé části se začalo přiostřovat, týmy začali hrát více nebezpečně, rozhodčí tedy musel pískat.  A tak třeba Tornádo bylo vyloučeno celkem třikrát v druhé fázi zápasu na trestné lavici. Přesto hned v úvodu druhé třetiny se mohli radovat Matoušek si otevřel gólový účet.

Následovala branka premiérová pro Jokers a tu dal Svoboda, velmi dobře pohybově vybavený hráč trefil přesně střelou po ledě z pravého kruhu. Ale netrvalo dlouho a odpověď na premiérovou branku měli opět hráči Tornáda připravenou rychle. Matoušek dal druhý gól, pěkná souhra útočné trojice. Do konce třetiny se ještě zadařilo Vladikovi, který rozvlnil síť za Staškem po nahrávce Peci a bylo to po dvou třetinách vysoko 6:1.

Třetí třetina byla plná drobných i některých větších potyček. Ale především plná gólů v síti Staška, který často byl sám na dorážky a kombinace. Nově poskládané obrany Jokers ještě musí zapracovat na pokrývání hráčů.

První gól sice padl z hole šikovného Svobody tedy do sítě Tornáda, kdy Svoboda ukázal, že backhandovou kličku umí skvěle, ale následovalo několik branke v rychlém sledu od Tornáda. Matoušek dokončil svůj hattrick když za situace 4:4 (po vzájemné potyčce dvou hráčů byli vyloučení za hrubost) upláchl obráncům a chladnokrevně zakončil pod víko.

Další gól padl z velké dálky táhlá plachtivá střela zapadla pod břevno. Měl ji na svědomí Růženec. Poslední dvě rány již odevzdaným Jokers uštědřil Hradecký s Vladikou. Zápas tak skončil 9:2. Diváci viděli několik pěkných gólů, bohužel i někdy nebezpečných střetů. Lehkou potyčku a hattrick.

To byl nedělní večer na Škoda Icerink. Děkujeme všem za návštěvu a pozornost. Krásný zbytek víkendu