Béčko Vlků bere první body, Ústav ztrácel koncentraci

28.09.2018

2x Hattrick: Kučera (WLB) a Hrabánek (PRO)

Ostrá premiéra pro Projekťák v PHM Cupu přinesla porážku s papírově slabším týmem. Sestava však nebyla taková Vlci plnili poctivě své úkoly a tak berou zaslouženě 3 body.

V dresu Ústavu chyběly klíčové opory. Šíp, Psota, Pivko a další jsou na marodce a Urban musel zápas řídit v pruhovaném, protože rozhodčí se zdržel v dopravě a tak oslabený Projekťák nastupoval do zápasu vlažně. A to se vymstilo hned v první minutě udělal obránce Projekťáku chybu a jako poslední ztratil kotouč a tak se sám před Berounským zjevil Kučera a překonal do pravého horního rohu. Bleskový nástup z říše snů. Následovalo několik málo minut spíše rozházeného hokeje, ale i z toho padají někdy branky. Vlk Kučera poslal střelu na Berounského ten vyrazil a z dorážky se prosadil vlasatý Taimr, který i ve vypůjčených chráničích holení hrál velmi dobře. Ústavu se nedařilo rozehrát nějakou kombinační akci a tak se rozhodl, že to na sebe vezme Hrabánek odlepil se od levého mantinelu a poslal přesnou střelu do růžku a snížil na 1:2

Následovala druhá třetina, kdy se hra srovnala. Vlci měli více pokusů na bránu a hráli přímočaře. Kučera se radoval znovu ze svého druhého gólu, tentokrát překonal golmana Ústavu pod pravý beton. Vlci se chytli a byl jich plný led. A začali hrát i více tvrději a tak se Projekťák dostal z tempa. Na 4:1 tak zvyšoval Padl, který dorazil střelu odraženou od golmana za jeho záda.

Projekťáku teklo do bot, ale ujala se střela Hužvára od modré kterou tečoval na hranici hry vysokou holí pohotový Hrabánek. Kontaktní gól, který Ústav probudil. V této fázi hry měli více ze hry hráči v oranžovém, začalo se více kombinovat. Hužvárová dobře získávala kotouče u mantinelů, ale gólový úspěch přinesla až situace kdy Orihel zavezl a posnulu na Hrabánka a ten dovršil hattrick. Stav byl těsný Vlci vedli 4:3. Chýlilo se již ke konci třetiny jen deset vteřin a Ústav odevzdal kotouč soupeři, zřejmě v domnění, že se již nepokusí ohrozit branku. Janoušek se ale nadechl a projel celé kluziště a těsně před sirénou poslal Vlky opět do dvoubrankového vedení. Ztráta pozornosti hrála do karet Vlkům.

Vlci zase naopak ztratili trochu koncentraci v první půlce třetí třetiny. A brankář Jurašík se musel dost ohánět. Ústavu lepší pohyb a důraz přinesl ovoce. Kotouč dostal za záda Jurašíka Rus a opět to byl zápas kde nebylo nic rozhodnuto. Došlo i na vyrovnání kdy se prosadil Hužvár, opravdová trma-vrma před brankařem Vlků nakonec skončila brankou na 5:5.

Jenže tento den to bylo jako na houpačce tým který dal branku vždy přestal hrát a to platilo i nyní. Pět minut před koncem a dalekonosná střela od Bartáčka a Kučera opět na správném místě a dal vítězný gól a zároveň dosáhl na svůj Hattrick. Křížek v závěru už jen zvyšoval a podtrhl tak vítězství Vlků. Béčko Vlčí smečky tak překvapilo a získalo cenné body.

Zápas sledovalo několik diváků, viděli spíše neurovnaný hokej, ale velká snaha především houževnatých Vlků se nedá upřít. Ústav musí uzdravit své opory, aby ukázal, že letos chce hrát hezký hokej.